Legia Zawisza Bydgoszcz

Legia wygrywa z Zawiszą Bydgoszcz

Legia zakończyła pierwszy mecz fazy mistrzowskiej.

Dziś przy Łazienkowskiej Legia pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

W strugach deszczu rozgrywane spotkanie, było bardzo zacięte. Legia, która po podziałach punktów, straciła bezpieczną przewagę nad pozostałymi klubami musiała się bardzo postarać. Dodatkowo w dniu wczorajszym, swoje spotkanie wygrał Lech Poznań. Strata punktów w dzisiejszym meczu spowodowała by nerwówkę w szeregach zespołu z Warszawy. Na szczęście na wysokości zadania stanęli dziś wszyscy zawodnicy,. Mimo, iż pogoda nie sprzyjała, walczyli oni zawzięcie o każdą piłkę i nie pozwalali na zbyt wiele przeciwnikom z Bydgoszczy. Jedynymi zagrożeniami były stałe fragmenty gry, które mogły przynieść nieoczekiwane rozstrzygnięcia.

Michał Żyro oddaje strzał na bramkę i otwiera wynik spotkania

Michał Żyro oddaje strzał na bramkę i otwiera wynik spotkania – fot. Bartłomiej Bator

Wynik spotkania otworzył Michał Żyro. W 70. minucie Michał otrzymał doskonałe podanie od Tomka Jodłowca i precyzyjnie wykonał strzał na bramkę gości. Ostatecznie wynik meczu ustalił Marek Saganowski. W 88. minucie, doskonale wystawił się do podania od Żyro i z najbliższej odległości pokonał golkipera z Bydgoszczy. „Sagan” zaliczył więc doskonały powrót do składu. Po ponad sześciomiesięcznej przerwie, wrócił do składu, zaliczył doskonała zmianę i zdobył gola. Nic lepszego nie można było sobie wymarzyć.

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoli utrzymać 5 pkt przewagi na drugim Lechem. Następne spotkanie zagramy na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk.