zurich ikona

Z Zurichu z 12 medalami

Dziś zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2014. Zurich okazał się bardzo szczęśliwy dla Reprezentacji Polski. Nasi zawodnicy wrócili do kraju z 12 medalami.

Złoto wywalczyła Anita Włodarczyk w rzucie młotem i Adam Kszczot w biegu na 800 metrów. Medale wykonane ze srebra na szyjach zawiesili: Paweł Wojciechowski – skok o tyczce, Paweł Fajdek – rzut młotem, Krystian Zalewski – bieg na 3000 metrów z przeszkodami, Artur Kuciapski – bieg na 800 metrów, Yared Shegumo – maraton. Brąz wywalczyli: Joanna Fiodorow – rzut młotem, Robert Urbanek – rzut dyskiem, Tomasz Majewski – pchnięcie kulą, Joanna Jóźwik – bieg na 800 metrów, Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina – sztafeta 4×400 metrów.

Z taką ilością medali Polska ukończyła Mistrzostwa Europy na 6. pozycji w medalowej klasyfikacji generalnej.

1. Wielka Brytania 23 medale (12 złotych, 5 srebrnych, 6 brązowych)
2. Francja 23 medale (9 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych)