Polska Stadion Narodowy

Polacy rozbili Gibraltar, 4 gole Lewego!

W portugalskim Faro reprezentacja Polski pokonała Gibraltar aż 7:0!
Polacy dobrze rozpoczęli eliminacje do Euro 2016. Co prawda rywal nie był zbyt wymagający, ale po pierwszej połowie, kiedy to biało-czerwoni prowadzili „zaledwie” 1:0 niewielu mogło oczekiwać zdarzeń, jakie miały miejsce w dalszej części meczu.

W 11. minucie Kamil Grosicki dał prowadzenie podopiecznym Adama Nawałki i przed przerwą polskim orłom nie udało się podwyższyć tego rezultatu. Za to po powrocie na murawę worek z bramkami został rozwiązany, ponownie na listę strzelców wpisał się Grosicki (w 47. minucie).

Następnie kolejne dwa gole dołożył Robert Lewandowski, który w minionych miesiącach często był krytykowany za nieskuteczną grę i brak bramek w kadrze w przeciwieństwie do wyczynów klubowych.

W 58. minucie wynik na 5:0 podwyższył Łukasz Szukała, a po nim jeszcze dwukrotnie bramkarza Gibraltaru pokonał Lewandowski. Polacy zatem wykonali swoje zadanie w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2016.

Gibraltar – Polska 0:7 (0:1)

Grosicki (11′, 47′), Lewandowski (50′, 53′, 86′, 90+1′), Szukała (58′)

Polska: Szczęsny – Olkowski, Glik, Szukała, Wawrzyniak – Grosicki (78′ – Starzyński), Krychowiak, Klich (71′ – Mączyński), Rybus – Milik (71′ – Sobota), Lewandowski.

Żółte kartki: Glik, Klich (Polska)