kredyt dla firmy

Finansowanie nowych przedsiębiorstw

Nowi przedsiębiorcy muszą zmagać się z wieloma trudnościami. Jedną z nich jest źródło finansowania młodego interesu. Wiele firm zgłasza się w tym celu do banków. Jak te ostatnie traktują młode firmy i na co młody przedsiębiorca może liczyć? Podpowiadamy w hobby.pl.

Mogło by się wydawać, że banki mając do czynienia z powstającą lub dopiero powołaną do życia firmą, nie będą chciały udzielać takim podmiotom kredytów. Niestety właśnie tak jest w wielu przypadkach. Na szczęście coraz więcej instytucji bierze udział w finansowaniu dopiero startujących firm.

Dobry wujek – BIK

Młodym przedsiębiorcom w sukurs przychodzi mało lubiana przez klientów banków instytucja – BIK.

Biuro Informacji Kredytowej, oprócz swojej funkcji prewencyjnej, posiada jeszcze jedną – pozwala na zasięgnięcie informacji o zobowiązaniach nowego przedsiębiorcy, jako o kliencie indywidualnym. Dane na temat terminowości i rzetelności spłat danego PESEL-u, wiele mówią o przyszłych formach rozliczania się z rat kredytowych REGON-u osobowo z nim powiązanego.

Bank jest, jak dobry kumpel. Trzeba być gotowym, że na początku znajomości nie zaufa nam bezgranicznie i nie powierzy grubych kwot. Początki znajomości, to raczej budowanie zaufania. Dlatego kredyty na sumy powyżej kilkudziesięciu tysięcy złotych najczęściej będą podlegać wymogowi zabezpieczenia. Na przykład hipoteką.

Co bank ma dla nowej firmy?

Będąc na etapie zapoznawania się z bankiem, trzeba się raczej przygotować na propozycję kart kredytowych z kilkunastotysięcznym limitem transakcji. W sprzyjających okolicznościach możemy również liczyć na uruchomienie linii kredytowej albo kredytu obrotowego w podobnej wysokości.

Kredyt dla nowej firmy, zwłaszcza gdy nie ma ona żadnego istotnego dla banku zabezpieczenia, to nie jest sposób na finansowanie wielkich przedsięwzięć. Szerzej swoje podwoje banki otwierają dla przedsiębiorstw z pewną historią egzystencji. Im ona dłuższa, tym cieplej firma jest witana.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.