Papież Franciszek

Papież Franciszek: „Rodzice mogą uderzyć swoje dziecko, ale bez poniżania”

Papież Franciszek wypowiedział się na temat wychowywania dzieci oraz ich karania. Według niego lekki klaps w tyłek to nic złego jeśli dziecko nie jest w ten sposób poniżone.

Niestety ta wypowiedź nie przyniosła mu zwolenników. Podczas środowej katechez w Auli Papieża VI w Watykanie Franciszek stwierdził, że bicie dzieci ma walor wychowawczy. Papież wyjaśnił, że rodzice muszą pamiętać tylko by nie poniżyć swojego potomka. Przyznaje, że rozmawiał kiedyś z ojcem dziecka, który wyznał, że nie raz uderzył swoje dziecko, lecz nigdy w twarz by go nie poniżyć. Dodaje też, że powinno karać się dziecko.

Słowa papieża zostały bardzo źle odebrane przez światowe media oraz zebraną publiczność. Tłumaczenia Franciszka tylko zaostrzają całą sytuacje, która bez tego jest kontrowersyjna. Wielu zainteresowanych są zdania, że takie słowa nie powinny paść z ust głowy Kościoła Katolickiego. Mamy wiele przypadków bezstresowego wychowywania dzieci co kończy się odwrotnym skutkiem od zamierzonego. Czy to jest rozwiązanie na daną sytuacje?
2 komentarzy do “Papież Franciszek: „Rodzice mogą uderzyć swoje dziecko, ale bez poniżania”

 1. oszukany

  Nikt nic nie komentuje. Cieszy mnie to bo to oznacza, że nikt tych oszustów z Hobby nie słucha. I dobrze. Obiecują złote góry a później nie wypłacają pieniędzy. Ile lat będą jeszcze w ten sposób oszukiwać. Udaje im się już to od ponad 6-ciu. Gdzie policja, sądy, odpowiednie instytucje? Jak można Polskę nazwać państwem prawa jeśli działa w niej tak oszukańcza instytucja jaką jest Radio Hobby.

  Odpowiedz
  1. Marcin

   Przez internet każdy jest odważny i może wypowiedzieć się każdy temat w różny sposób. Problem w tym, że wiele osób nie potrafi uzasadnić swoimi wypowiedziami tego co ma tak naprawdę na myśli. Widzę, że komentowałeś/komentowałaś posty innych treści i siejesz ten sam zamęt. Może tak podałbyś swoje imię i nazwisko oraz wytłumaczył na forum prywatnym o co tak naprawdę Ci chodzi? Bo takie spinanie się anonimowo jest bardzo, ale to bardzo niestosowne i raczej mało pochlebiające.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.