ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w rozsądnej cenie

Jesteś właścicielem domu lub mieszkania? W takim razie powinieneś skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości. Zobaczmy, dlaczego jest to tak ważne.

Jesteś właścicielem domu lub mieszkania? W takim razie powinieneś skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości. Zobaczmy, dlaczego jest to tak ważne. Wspomniane już ubezpieczenie nieruchomości zostało stworzone z myślą, by chronić właścicieli przed różnymi wypadkami, wśród których znajduje się uszkodzenie wyposażenia domu, czy zniszczenie całej nieruchomości. Właśnie z tego powodu powstaje coraz więcej propozycji ubezpieczeń tego rodzaju. Różnią się one parametrami, więc zanim wybierzemy jedną z nich, warto zapoznać się ze szczegółami, na które powinno się zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Tanie i dobre – takie nie istnieje

Niestety, ale tanie i dobre ubezpieczenie nie istnieje. To mit, o którym należy od razu zapomnieć. Prawda jest taka, że mało kosztowne ubezpieczenie obejmuje mniejszy zakres ochronny. Nie patrzmy na cenę, tylko na zakres ochrony i możliwych wyłączeń. Odpowiednie ubezpieczenie pozwala na całkowitą odbudowę domu albo kupno nowego mieszkania w momencie, kiedy wystąpiło całkowite zniszczenie nieruchomości. Pamiętaj, że jeśli polisa nie daje takiego zapewniania, to powinieneś się poważnie zastanowić nad tym, czy w ogóle jest ona warta zachodu.

Niezwykle ważna jest świadomość różnicy pomiędzy wartością rzeczywistą a odtworzeniową. Ubezpieczenia, o których mowa w tym artykule, występują w dwóch wersjach. Jedne zapewniają rekompensatę częściową, a drugie pełną, która umożliwia odtworzenie mieszkania lub zakup nowego, o czym wspomniane zostało we wcześniejszym paragrafie.

Skuteczne i niedrogie – czy to możliwe?

Każdy szukający musi się wykazać dobrymi umiejętnościami analitycznym i własnym sprytem. Przede wszystkim ważne jest, żeby przejrzeć oferty i porównać ich zakres ochrony. Często jest tak, że opłacalne jest nabycie ubezpieczenia w pakiecie – np. polisy mieszkaniowej razem z samochodową w jednym towarzystwie. Na rynku ofert jest wiele, dlatego warto zapoznać się z propozycjami wszystkich firm.

Innymi słowy, bez sumiennego zapoznania się z ofertą kilku przynajmniej towarzystw się nie obejdzie. Pomocne może okazać się w tym przypadku skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej.
2 komentarzy do “Ubezpieczenie domu lub mieszkania w rozsądnej cenie

  1. Agnieszka

    Zgadzam się, ze jest bardzo trudno zdecydować się na ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego, niby jest ich 16 na polskim rynku,ale jednak. Na razie waham się nad wyborem oferty z generali, compensy i pzu. Tak na prawdę oferty są bardzo podobne. Zastanawiam się czy odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym jest mi to potrzebne skoro mam ubezpieczenie pracownicze? Albo czy pomoc assistance przyda mi się, albo w jakim stopniu.

    Odpowiedz
  2. sigos

    Ja mam z generali i polecam, praktycznie wszystko załatwiałem online, składka też nie jest mordercza.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.