1280px-Legionowo_-_Mural_powstanczy_-_rog_Batorego_i_Siemiradzkiego_fot._6

Docenienie kombatantów, czyli medale i dyplomy z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Ponad 70 lat. Tyle minęło czasu od wybuchu Powstania Warszawskiego. I właśnie dlatego w Urzędzie Miasta Legionowo wręczono medale i dyplomy okolicznościowe kombatantom.

Właśnie po to, aby docenić tych wielkich Polaków zorganizowano w sali ślubów w Urzędzie Miasta Legionowo galę, na której rozdano medale i pamiątkowe dyplomy okolicznościowe. Cała uroczystość została zorganizowana z inicjatywy kilku kół kombatanckich miedzy innymi: Koła Armii Krajowej, Koła Szarych Szeregów czy Koła Batalionów Chłopskich. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili między innymi: Starosta Powiatowy – Jan Grabiec, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo – Piotr Zadrożny, a także Zastępca Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych  – Bożena Żelazowska,  z którą na temat samych kombatantów i tego czego możemy się od nich dowiedzieć i nauczyć oraz o samej gali, rozmawiała nasza redaktorka Joanna Remiszewska:

Dodatkowo udało nam się dotrzeć do jednej z kombatantek, która zapytała między innymi: o jej wspomnienia związanych z Powstaniem, emocjach, które Jej towarzyszyły,  a także dalszym życiu po Powstaniu. Czego życzy starsze pokolenie młodym Polakom, którzy teraz kształtują nasz kraj w poniższej rozmowie:

(fot. www.wikipedia.pl Mural powstańczy namalowany na betonowym murze przy posesji na rogu ulic Batorego i Siemiradzkiego)
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.