cmentarz3

Sprzątanie Zaniedbanego Cmentarza

W dniu 28 marca 2015 roku, odbyło się sprzątanie zaniedbanego cmentarza żołnierzy radzieckich (wg nazwy, ale spoczywają tam i Polacy) w Białobrzegach. Jest to kontynuacja akcji zapoczątkowanej przez dr Romana Biskupskiego.

Kilka słów o…

Podczas II Wojny Światowej w Białobrzegach ponownie ulokowano obóz jeniecki. Od sierpnia 1941 do lipca 1944 roku przebywało tu ponad 30 tys. jeńców radzieckich. Połowa z tych żołnierzy została tutaj zamordowana. Po sprzątaniu, które zakończyło się kiełbaskami z ogniska i przepyszną grochówką, o którą jak zwykle zadbała „Gruba Kaśka” uczestnicy akcji rozjechali się do domów. Tym razem było ich dziesięć osób. Oprócz członków Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tym razem w akcji brali też udział między innymi Cezary Usik, Wojciech Popiela czy Marek Dąbrowski. Niestety, pracy jest o wiele więcej niż można by pomyśleć, zatem zachęcam wszystkich chętnych pomóc i zorganizować kolejną, większą akcję do kontaktowania się z nami. Już niedługo może napiszemy coś więcej. Udostępnione zdjęcia są autorstwa Grzegorza Cichockiego. Traktujmy pamięć o tych którzy odeszli tak jak chcielibyśmy by nas pamiętano!

Tekst: Marek Dąbrowski

Zdjęcia: Grzegorz CichockiDominik Kubalski. Naczelny Redaktor w dziale "Co się dzieje w moim mieście". Kilka słów o mnie. Interesuje się: muzyką, filmami, a także lubię poznawać ciekawych ludzi i lubię robić zdjęcia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.