business-561388_1280

Dodatkowe pieniądze dla warszawskich muzeów.

Po raz kolejny zarząd województwa mazowieckiego potwierdził, że kultura jest niezwykle ważna. Postanowili oni przekazać niemal 3 mln. złotych na remont kamiennych dziedzińców Pawiaka, digitalizację zbiorów Muzeum Archeologicznego i zaplanowali inwestycję w Ożarowie Mazowieckim. 

Na Pawiaku, który podlega Muzeum Niepodległości, zostanie rozebrana nawierzchnia i wykonana jej podbudowa, a także poprawione zostanie odprowadzanie wody deszczowej.

Po zakończeniu prac, kamienie ponownie zostaną ułożone. Dodatkowo odtworzona zostanie ścieżka spacerowa, wyremontowane zostaną schody betonowe i mur od strony Lasu Pamięci. Ponadto planowane jest zmodernizowane wejścia, aby umożliwiało ono dostanie się do muzeum osobom niepełnosprawnym.

Muzeum Archeologiczne w Warszawie otrzyma wsparcie finansowe, aby polepszyć dostępność zasobów, poprzez np. zakup nowego sprzętu fotograficznego, co umożliw widzom jeszcze lepsze badanie i oglądanie pozostawionej przez przodków elementów przeszłości. Urzędnicy zapewniają także, że dane muzeum będą również lepiej zabezpieczone.

logo-mazowsze

Dodatkowa inwestycja zaplanowana jest w Ożarowie Mazowieckim. Remont obejmie park Ołtarzewskiego, gdzie pojawi się zadaszona scena widowiskowa z nagłośnieniem i oświetleniem. Dodatkowo wyremontowana zostanie filia Domu Kultury przy ul. Poznańskiej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.