tennis-251907_1280

Genialny tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego

Tenis to jedna z najbardziej wyczerpujących dyscyplin sportowych. Wielu Polaków odnosi w niej sukcesy jak Agnieszka Radwańska czy Łukasz Kubot. Za to mieszkańcy powiatu nowodworskiego mogą się pochwalić gimnazjalistą  – Kacprem Żukiem.

4 Tytuły ITF U-18, 21 zwycięstw, 0 porażek! To bilans Kacpra Żuka, czyli utalentowanego tenisisty z Nowego Dworu Mazowieckiego w tym roku! Na ostatnim turnieju na Malcie młody Polak sięgnął po 4 tytuł nie doznając żadnej porażki!

Jak przebiegał konkurs na Malcie?

Poprzednie 3 tytuły pozwoliły szesnastolatkowi wystąpić z pierwszym rozstawieniem, więc nie musiał rozgrywać I rundy. W II rundzie Polak po zaciekłym meczu uporał się Brytyjczykiem Burkillem, a w III pokonał Rosjanina Ilieva, by w ćwierćfinale zwyciężyć belga Colsona. Następnie przyszedł czas na mecz półfinałowy. W nim bez większych problemów pokonał kolejnego Brytyjczyka – Jamesa Davisa. Finałowy mecz był starciem z francuzem –  Hugo Gastonem. Francuz pokonał nowodworzanina w 1 secie, w drugim i trzecim secie, Kacper pewnie wygrał dwa kolejne sety i zwyciężył w całym turnieju. Dzięki temu zdobył 4 tytuł ITF U-18. Nie doznając żadnej porażki a tracąc tylko 1 seta.

Wyniki  Kacpra na San Michel International ITF Tournament:

I runda  Kacper Żuk [POL] – bye
II runda  Kacper Żuk [POL] – Jack Burkill [GBR] – 6/2,6/1
III runda  Kacper Żuk [POL] – Ilgiz Valiev [RUS] – 6/2,6/1
Ćwierćfinał  Kacper Żuk [POL] – Tibo Colson [BEL] – 6/4,3/0 RET
Półfinał  Kacper Żuk [POL] – James Davis [GBR] – 6/2,6/1
Finał  Kacper Żuk [POL] – Hugo Gaston – 2/6, 6/1, 6/2
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.