Święto Niepodległości w powiecie legionowskim

Legionowo: Witold Gombrowicz w wersji kinowej

Już w najbliższy wtorek – 5 maja w sali widowiskowej w Legionowie będziemy mogli zobaczyć dzieło fantastyczne – „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.

O godz. 19.00 w sala widowiskowej legionowskiego ratusza będzie można podziwiać wspaniałe przedstawienie jednego z najbardziej znanych utworów Witolda Gombrowicza – „Ferdydurke”. Na scenie zostanie pokazany spektakl Teatru Telewizji, w reżyserii Macieja Wojtyszko z 1985 roku. Wstęp wolny.

Czym jest „Ferdydurke”?

Jest to oczywiście słynna powieść Witolda Gombrowicza. Właśnie w 1985 utwór został przeniesiony na ekrany telewizorów przez Macieja Wojtyszkę. Rodzaj powieście? Groteska. Ukazany w utworze dystans wobec otaczającego świata i pojęcie prawdziwej dorosłości to główne cechy tego utworu. Gombrowicz bawi się formą, a dodatkowo utwór dominuje w iście wyszukany komizm, który także został wspaniale przeniesiony na projekcję filmowa przez Wojtyszkę.  A jeśli czytało się Witolda Gombrowicza i jego utwory przypadły komuś do gustu, to „Ferdydurke” Macieja Wojtyszko jest obowiązkowa pozycją dla wszystkich, który uwielbiają tego wspaniałego Polaka.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.