volleyball-520083_1280

Legionowo: historyczne zwycięstwo siatkarek

Siatkarki SK bank Legionovia Legionowo ostatnio osiągnęły duży sukces. Pokonały bowiem po bardzo emocjonującym meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Wydawała by się żadna sensacja. Zwykły mecz, który wygrały nasze siatkarki gdzie typowany był iny zespół. Ale dzięki temu zwycięstwu nasze siatkarki zagrają o 5 miejsce z Tauronem Banimeksem MKS-em Dąbrowa Górnicza!

A jak przebiegało spotkanie?

Oprócz zażartego boju po stronie obu drużyn, widać było koncentrację wszystkich oraz wielki doping kibiców zgromadzonych w Bielsku-Białej. W pierwszym secie pomimo dobrego początku na prowadzenie wyszły zawodniczki z Bielska. Jednak w następnym secie sytuacja się diametralnie odwróciła i to zawodniczki z Legionowa wygrały seta. Było więc 1:1. Najbardziej wyrównany był 3 set, w który prawie co chwilę obie drużyny odrabiały straty, ale w końcu to gospodarze, odrobiły straty i wygrały 3 seta 25:19. Kolejny set należał już do zawodniczek SK bank Legionovia, które wygrały 4 seta delikatną przewagą 25:23. następnie przyszła kolej na „złoty set”.

Dodatkowa partia była jednak czystą formalnością, bowiem w ekipie gości fantastycznie spisywały się zawodniczki w defensywie i broniły niemal każdą piłkę. Ostatecznie legionowianki zasłużenie wygrały 15:10. Pokonując przeciwniczki 2:3.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – SK bank Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 14:25, 25:19, 23:25, 10:15).

BKS: Wilk, Łyszkiewicz, Lis, Bamber-Laskowska, Beier, Pelc, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Muhlsteinova, Trojan, Piśla.

Legionovia: Bechis, Paszek, Chojnacka, Smarzek, Wójcik, Thibeault, Wysocka (libero) oraz Bociek, Gajewska.