DSC_8867

Legionowo:Festiwal Maska

Legionowo:Festiwal Maska

Sprawozdanie z drugiego dnia Festiwalu Teatralnego „Maska”

25 maja w poniedziałek rozpoczął się drugi dzień prezentacji teatralnych. Tego dnia w legionowskim Ratuszu na scenie podziwialiśmy cztery fantastyczne przedstawienia, z których każde dostarczyło nam wielu emocji.

Jako pierwsi prezentowali się podopieczni zespołu Mobilni z Serocka, którzy występowali dla nas gościnnie. W ich wykonaniu zobaczyliśmy przedstawienie „Alicja w krainie czarów”. Była to opowieść o marzeniach, uczuciach ludzi ze Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy wyrażają swoje emocje za pomocą gestów, słów, rekwizytów teatralnych. Była to również opowieść o tym, że mimo różnic jakie są między nami każdy ma prawo do tych samych marzeń, do szczęścia, do miłości, do akceptacji. Na scenie można było zaobserwować wielką więź między członkami zespołu oraz niesamowitą radość z występowania i przebywania w swoim towarzystwie. Dla nas była to lekcja tolerancji, akceptacji i otwartości, którą powinniśmy emanować na co dzień.

Drugim przedstawieniem tego dnia był spektakl „Krzyżacy” według powieści H. Sienkiewicza w wykonaniu gimnazjalistów z klasy Ib z Jabłonny wraz z wychowawcą klasy panią Justyną Górską-Guzik. Ciekawostką jest fakt, że to uczniowie namówili wychowawczynię do pracy nad tym wielkim dziełem, które niejednego młodego człowieka przyprawiłoby o co najmniej „zawrót głowy”. Było to niesamowite przedsięwzięcie, którego pomysłodawcami byli uczniowie, a do którego niezwykłą konstrukcję muzyczną zbudowała pani Justyna. W dzieło to zostali wciągnięci rodzice, znajomi oraz zespoły muzyczno-instrumentalne Smyczki i Dzwoneczki. Gimnazjaliści stanęli twarzą w twarz ze średniowiecznymi obyczajami, bitwami i szeroko rozumianą miłością, a poprzez barwne stroje i rekwizyty aktorzy przybliżyli widzom klimat zamierzchłych czasów. Spektakl dostarczył widzom wiele emocji, wrażeń, a nawet wzruszeń.

Trzecim spektaklem tego dnia był „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, klasy 0 i Ib z Jabłonny pod kierunkiem pani Marty Plewy i pani Agaty Wysockiej-Boszko oraz pod muzycznym okiem, a raczej uchem, pani Karoliny Kwiatek. Aktorzy urzekli widownię profesjonalnym zachowaniem scenicznym, kolorowymi strojami oraz radosnym śpiewem. Uwagę wszystkich przykuwał piękny zamek, który został wykonany przez rodziców jednego z aktorów. Na powodzenie przedstawienia składało się wiele elementów, takich jak: taniec, śpiew, kolorowa scenografia oraz przesłanie całej opowieści. W spektakl ten zaangażowani byli rodzice, którzy oprócz pomocy technicznej licznie wspierali i podziwiali swoje pociechy na wielkiej scenie, która ciepło przyjęła ich występ.

Ostatnim występem zamykającym drugi dzień Festiwalu Teatralnego był spektakl „Podaj dalej” w wykonaniu kuźni teatralnej „Improwizacja” z Jabłonny pod kierunkiem pani Magdy Grzybowskiej. Grupa teatralna w nowatorski sposób ujęła temat przewodni festiwalu. Na wielkim wyświetlaczu pojawiły się nagrania z wcześniejszymi wypowiedziami aktorów odgrywających poszczególne role. Widzom podobało się przesłanie spektaklu, które jasno wskazywało, że powinniśmy najmniejsze dobro, które nie kosztuje wiele wysiłku, przekazać dalej, a to z kolei ruszy lawinę życzliwych gestów i uczynków. Czasami wystarczy się tylko uśmiechnąć aby miło zacząć dzień i aby osoba, która zobaczy ten uśmiech, też miała udany dzień, a wtedy będzie się wszystkim żyło lepiej.

tekst:Ewelina Saczywko

Zdjęcia:Krzysztof StępniakDSC_8865 DSC_8867 DSC_8870 DSC_8871 DSC_8877 DSC_8885 DSC_8886 DSC_8891 DSC_8894 DSC_8913 DSC_8914 DSC_8921 DSC_8954 DSC_8965 DSC_8985 DSC_8992 DSC_8994 DSC_9006 DSC_9007 DSC_9034Dominik Kubalski. Naczelny Redaktor w dziale "Co się dzieje w moim mieście". Kilka słów o mnie. Interesuje się: muzyką, filmami, a także lubię poznawać ciekawych ludzi i lubię robić zdjęcia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.