POL_Wołomin_COA_1.svg

Wołomin: XV Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Wiele osób niepełnosprawnych aktywnie wykorzystuje swój czas aby spotykając się ze znajomymi, np. pograć w koszykówkę czy też uprawić szermierkę. I w Wołominie postanowiono zorganizować XV Gminną Spartakiada Osób Niepełnosprawnych.

Spartakiada rozpocznie się w sobotę 30 maja,  o godzinie 12.00, a koniec wydarzenia zaplanowano na około godziny 15.00, wtedy zostaną wręczone nagrody za udział w wydarzeniu.

Już to raz piętnasty postanowiono zorganizować takie wydarzenie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Arka”. Wszyscy zawodnicy zmierzą się w szesnastu konkurencjach. 14 z nich to zmagania sportowe, a dwie pozostałe ukażą zdolności artystyczne.

W wydarzeniu ma wziąć udział ponad dwieście osób. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ wiele osób niepełnosprawnych, nie ma okazji do spotkania się ze znajomymi, szczególnie z podobnymi przypadłościami. Taka impreza pomaga w integracji i chociaż przez chwilę niepełnosprawni będą mieli chwilę do aktywności.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Arka”, pomaga swoim podopiecznym już blisko od ćwierćwiecza. Współpracuje licznymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi z terenu całej gminy Wołomin.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.