pliński

Daniel Pliński: Rewelacyjny turniej, w Legionowie bardzo dobrze nam się grało

W trakcie turnieju z cyklu Plaża Open, pierwszej eliminacji tegorocznych Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, udało nam się porozmawiać m.in z Danielem Plińskim, Wicemistrzem Świata z 2006 oraz Mistrzem Europy z 2009 w siatkówce halowej

Turniej Plaża Open po raz pierwszy zawitał do Legionowa. Jak podoba się Panu atmosfera, która tutaj panuje?

Daniel Pliński: Zawody są zorganizowane na bardzo wysokim poziomie, wszystko jest dopięte na ostatni guzik, rewelacyjny turniej, szkoda tylko, że nie uda nam się z Marcinem Wiką powalczyć o pierwsze miejsce, ale jeśli chodzi o sam turniej to w tym mieście bardzo dobrze nam się grało.

Czyli planowali Panowie osiągnąć tutaj coś więcej niż ćwierćfinał?

Wszystkie plany weryfikuje boisko. Z każdym meczem graliśmy coraz lepiej, w ćwierćfinale byliśmy z Marcinem bardzo blisko awansu do półfinału, niestety stało się inaczej. Niedosyt jest ale trzeba też mierzyć siły na zamiary.

Czy planują Panowie w tegorocznym cyklu Plaży Open zawitać również do innych miast?

Jak najbardziej. Do Białegostoku wyruszamy w piątek rano, planujemy jeszcze zawitać do kilku innych miast, które będą gospodarzami cyklu, ale jest jeszcze za wcześnie aby powiedzieć gdzie na pewno się pojawimy.

Na koniec pytanie o Ligę Światową. Brakuje nam już tylko dwóch punktów do awansu do Final Six. Czy sądzi Pan, że Polaków stać na zwycięstwo w Rio de Janeiro?

Trudno powiedzieć. Czasami wszystko zależy od jednego meczu, dyspozycji dnia. Na pewno grają coraz lepiej, widać że drużyna walczy, wygrali z Iranem w Teheranie co jest szczególnym powodem do radości. Jest trzech-czterech faworytów do zwycięstwa i Polska w gronie tych ekip na pewno się znajduje.

Z Danielem Plińskim rozmowę przeprowadził Mateusz Gembal

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.