Ford Focus RS 2016 Radio Hobby Moto (13)

Nowy Focus RS – jeszcze mocniejszy!

Ford, przy okazji premiery na festiwalu prędkości w Goodwood, ujawnił oficjalne dane z hamowni.

Podczas tegorocznej edycji tej imprezy, najnowszy Focus RS prowadzony będzie przez światową gwiazdę Rallycrossu – Kena Blocka.

Półwyczynowy hothatch pod maską skrywa 4-cylindrowy 2,3-litrowy turbodoładowany silnik Ecoboost o mocy 350 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego w zakresie 2000 do 4500 obr./min. Ten drugi parametr jest zmienny przez wzgląd na funkcję „overboost”, która podczas ostrego przyspieszania zwiększa, na maksymalnie 15 sekund, moment obrotowy do 470 Nm.

Jednostka ta generuje moc o 10% większą niż odpowiednik w Fordzie Mustangu. Różnicę tę zawdzięczamy nieco większej turbosprężarce, która zapewnia intensywniejszy przepływ powietrza, jak i powiększonemu intercoolerowi.

Inżynierowie poprawili również układ wydechowy, w którym zastosowano chociażby system elektrycznie sterowanych zaworów, które pomagają zoptymalizować ciśnienie zwrotne i moc akustyczną.

„Obiecaliśmy wszystkim entuzjastom stworzenie samochodu o świetnych osiągach i dotrzymaliśmy słowa. Z mocą 350 KM Focus RS jest oszałamiająco szybki, został uzbrojony w nowoczesną technologię i może spokojnie konkurować bark w bark z wieloma luksusowymi i egzotycznymi markami. Jesteśmy gotowi podjąć każde wyzwanie” powiedział Dave Pericak, główny dyrektor działu sportowego Forda.

Najmocniejszy hothatch w stajni Forda, produkowany będzie w Saarlouis w NImeczech. Pierwsze pojazdy trafią do właścicieli w Europie już na początku 2016 roku.

Galeria:generalizator


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.