rallycross

Rallycross wrócił do Słomczyna w wielkim stylu !

W zeszły weekend na torze Słomczyn odbyła się podwójna runda Rallycross Cup. Ponad 40 kierowców zapewniło, licznie przybyłej widowni, wiele emocji. Zawody rozegrano systemem znanym z Mistrzostw Świata co sprawiło ,że było więcej biegów kwalifikacyjnych a zarazem o wiele więcej emocji i możliwości podziwiania tego pięknego sportu.

Atmosfera na torze i w paku maszyn przypominała dawne czasy gdy na Słomczynie rozgrywane były Mistrzostwa Europy. Najwyższy poziom zabawy i profesjonalna organizacja zawodów. Na starcie stawiła się polska czołówka rallycrossu. W najmocniejszej klasie SuperCars podziwialiśmy bezkonkurencyjnego Łukasza Zolla w Skodzie Fabii MKII. o mocy przekraczającej 500KM. Przez całe zawody piękną walkę z nim nawiązywali Łukasz Kabaciński, Mateusz Ludwiczak oraz Szymon Osmański.

Wspaniała walka nawiązała się w najliczniejsze klasie SuperNational. Zawodnicy jeździli w tumanach kurzu, liczne kontakty między samochodami i wypadnięcia z trasy podgrzewały atmosferę wyścigu. Krew w żyłach kibiców gotowała się dzięki takim zawodnikom jak Konrad Kasprzak w Oplu Astra OPC, Alan Wiśniewski Citroenie Saxo. Piękną jazdą bardzo mocną Alfą 156 zachwycał Bartłomiej Ruszczyński.

Zaskoczeniem zawodów był Rafał Berdys startujący w klasie Seicento Cup. Startował on udostępnionym w ramach programu wspierania młodych kierowców samochodem. Zwyciężył w klasie mimo iż był to jego pierwszy start w Rallycrossie, wcześniej startował w pucharze Kii Picanto. Zacięcie o miejsce na podium walczył Marcin Lisicki i Radosław Chrzanowski oraz aktualny lider PPJB Łukasz Grzybowski.

Zawody jak zawsze komentował najbardziej znany głos Karowej czyli Szaya. Kibice mogli na żywo oglądać zawody w internecie. Jednak nawet najlepsza relacja nie zastąpi obserwowania na żywo walki. Kurz, słońce i gorąca atmosfera zawodów sprawiła iż na Słomczyn przybyło bardzo dużo ludzi.

Następna runda którą mogą obserwować polscy kibice odbędzie się w Toruniu 26-27 września. Gorąco zapraszamy do kibicowania i oglądania tego wielce widowiskowego sportu samochodowego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.