upal

Jak przetrwać upały?

W ostatnich dniach mieliśmy okazję zderzyć się z falą upałów. Oczywiście możemy to uznać za normalny i oczekiwany stan, jednak musimy zdawać sobie sprawę z zagrożeń jakie na nas czekają. Radio Hobby ma dla Was kilka rad dotyczących środków ostrożności podczas upałów.

Pomimo wakacji zalecane jest niewychodzenie na tereny nasłonecznione w godzinach południowych. Ponadto przypominamy o nawadnianiu swojego organizmu – picie ponad 2 litrów wody niegazowanej dziennie jest zdecydowanie wskazane. Odwodnienie organizmu może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet zagrozić naszemu życiu.

Miłośnicy napojów wysokoprocentowych będą rozczarowani, gdyż specjaliści apelują, aby unikać alkoholu podczas upałów. Należałoby w tym okresie zadbać również o ubiór. Najlepsze byłoby luźne ubranie o jasnych kolorach zakrywające jak największą objętość naszego ciała. Warto uzbroić się również w nakrycie chroniące naszą głowę oraz twarz przed nadmiernym nagrzaniem.

Zasad postępowania podczas tego gorącego okresu powinien przestrzegać każdy, a zwłaszcza osoby z chorobami układu krążenia, dzieci oraz seniorzy.

Władze Warszawy mają na uwadze komfort swoich mieszkańców i w związku z tym wystawili w siedmiu miejscach kurtyny wodne, przy których możemy się ochłodzić i w pełni cieszyć z wakacji.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.