Lexus latajaca deska

Już wkrótce premiera latającej deski Lexusa

Każdy film zaliczający się do fantastyki naukowej ma to do siebie, że jego fabuła jest ściśle związana z przewidywanym rozwojem nauki i techniki. Jednym z filmów, należącym do tego gatunku jest Powrót do Przyszłości, opowiadający o przygodach zwariowanego doktora i jego wehikule czasu. Co prawda, do zbudowania wehikułu czasu nam jeszcze daleko, ale to właśnie w dziele Roberta Zemeckisa po raz pierwszy pojawia się koncepcja latającej deski, która natychmiast staje się marzeniem każdego małego chłopca.

Po upływie 26 lat od premiery filmu, za sprawą japońskich konstruktorów z Lexusa, marzenia te mogą się spełnić. W tym tygodniu Lexus ujawnił swój ostatni, przedpremierowy teaser, przedstawiający przełomowy wynalazek nazywany „Hoverboard”, co w polskim tłumaczeniu oznacza latającą deskę.

Zjawisko wykorzystane do stworzenia latającej deski nazywa się lewitacją magnetyczną i opiera się na połączeniu trwałych magnesów i nadprzewodników chłodzonych azotem. Dzięki temu uzyskujemy efekt, w którym ciało, a w tym przypadku deska, unosi się bez kontaktu mechanicznego z podłożem.

Wciąż niewiadomo, czy jest to tylko chwyt marketingowy ze strony Lexusa, czy może jednak prawdziwy przełom, który pozwoli w niedalekiej przyszłości na zrobienie kolejnego kroku i stworzenie samochodów unoszących się nad ziemią. Premiera Hoverboardu zapowiedziana jest na 5 sierpnia tego roku.

Wideo:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.