Skoda Superb GreenLine

Skoda Superb GreenLine – ekonomiczna propozycja

Dopełnieniem gamy czeskiego producenta jest Skoda Superb Greenline, dostępna w obu wersjach nadwoziowych – kombi i sedan.

Pod jego maską znajduje się1,6-litrowy silnik TDI o mocy 120 KM – średnie zapotrzebowanie na paliwo wynosi 3,7 l / 100 km, przy emisji spalin CO2 – 95 g / km, a maksymalny zasięg to 1780 kilometrów. To całkiem imponujące wyniki jak na samochód tych gabarytów. Jak udało się to osiągnąć? Zmodernizowali silnik oraz zoptymalizowali aerodynamikę oraz wykorzystali technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR).

Skoda Superb Greenline zadebiutuje na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie już we wrześniu tego roku. Jednostka sprzężona jest z 6-biegową skrzynią ręczną, która ma dłuższe przełożenia w stosunku do standardowego Superba. Dodatkowo, o oszczędność na postoju dba standardowy system start/stop z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania. 

W celu poprawy aerodynamiki obniżono o 15 mm zawieszenie, a w wersji nadwoziowej estate zainstalowano subtelny tylny spojler.

Do wyboru klientów Skoda Superb Greenline dostępna będzie w 3 poziomach wyposażenia – Active, Ambition i Style.

 generalizator


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.