12506796_938959959506603_11819909_n

Legionowo:Bezpieczne Ferie

Legionowo:Bezpieczne Ferie

Bezpieczne ferie – jedno ze spotkań edukacyjnych z Zespole Szkół nr 3 w Legionowie.

 

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie . Aby przebiegały one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych w Legionowie wraz z partnerami: Komendą Powiatową Policji w Legionowie, Strażą Miejską i Komisariatem Rzecznym Policji
w Warszawie zorganizował akcje propagującą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

W ramach projektu do wszystkich szkół podstawowych dla klas 1-3 zostały przekazane materiały profilaktyczne w celu przeprowadzenia lekcji na temat zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie.

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pani Katarzyny Janickiej zostało zorganizowane spotkanie, na którym aspirant Komisariatu Rzecznego w Warszawie Pani Kinga Czerwińska przeprowadzona ciekawą prezentacje z elementami udzielania pierwszej pomocy.

Każdy słuchacz otrzymał książeczkę z rysunkami zaadresowaną nie tylko do dzieci ale też rodziców i dziadków. Bohaterowie kolorowanki edukacyjnej mają wiele cennych wskazówek, zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i dla dzieci, które spędzą ferie w domu. Pod każdym rysunkiem znajdują się porady. Kolorowanka została wydana przy wsparciu: Państwowej Straży Pożarnej, GOPR, Policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ponadto drogą elektroniczną zostały przesłane do każdej szkoły na terenie Legionowa dwie różne prezentacje multimedialne dotyczące „Bezpiecznych ferii” skierowane do dzieci młodszych oraz starszych w celu  przeprowadzenia zajęć edukacyjnych.

Tekst:Ewa Milner-Kochańska

Zdjęcia:Ewa Milner-Kochańska

ferie12506796_938959959506603_11819909_n

DSCN0704Dominik Kubalski. Naczelny Redaktor w dziale "Co się dzieje w moim mieście". Kilka słów o mnie. Interesuje się: muzyką, filmami, a także lubię poznawać ciekawych ludzi i lubię robić zdjęcia.


Jeden komentarz do “Legionowo:Bezpieczne Ferie

  1. Alicja Maz

    Jeżeli Wasz syn/córka często wychodzi sam/ sama z domu (nie tylko w ferie :)) polecam zainstalować bezpłatną aplikację KidTracker. Umożliwia ona monitorowanie pozycji dziecka w czasie rzeczywistym. Wy będziecie spokojniejsi, a wasze nastoletnie dzieci będą mieć trochę więcej „wolności” :D

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.