„Jesień” Karla Ovego Knausgårda

„Jesień” Karla Ovego Knausgårda

„Jesień” Karla Ovego Knausgårda na antenie radia Hobby

„Jesień” Karla Ovego Knausgårda to zapowiedź nowej książki norweskiego pisarza.

„Jesień” Karla Ovego Knausgårda

Audycja poświęcona literaturze „Książki pod lupą” na antenie Radia Hobby już w sobotę 5 listopada o godz. 10 20. Powtórka w niedzielę 6 listopada o 11 20.

Tematem rozmowy Michała Dąbrowskiego i Katarzyny Plichty-Szwarc jest książka „Jesień” Karla Ovego Knausgaarda. Pisarz stał się niezwykle popularny dzięki kontrowersyjnej, wielotomowej powieści „Moja walka”. Czy rozpoczęty „Jesienią” cykl Czterech Pór Roku jest równie warty uwagi? Czy piękna okładka kryje w sobie równie interesującą treść? Książka miała premierę we wrześniu 2016 roku, a kolejna część tetralogii: „Zima” – będzie dostępna w księgarniach od 09.11.2016.

Od Wydawcy:

Nowa seria Karla Ovego Knausgårda.

Jest ciepła sierpniowa noc, schyłek lata i zarazem początek niezwykłej znajomości. Ona ma przyjść na świat za sześć miesięcy. On ma już troje dzieci, żonę i dom. Ma też olbrzymie pokłady czułości i niebywały talent literacki, podziwiany przez miliony czytelników na całym świecie. Obydwu tym cechom daje upust w intymnej historii o życiu i miłości do świata, pisanej z myślą o nienarodzonym dziecku.

„Chcę pokazać Ci nasz świat takim jaki jest: drzwi, podłogę, kran i zlew, fotel ogrodowy tuż przy murze pod oknem kuchennym, słońce, wodę i drzewa. Będziesz przyglądać mu się po swojemu, będziesz doświadczać go po swojemu, gromadzić swoje własne doświadczenia i wieść własne życie, więc to oczywiste, że przede wszystkim robię to dla siebie: pokazując Ci świat, moja maleńka, przekonuję się, że warto żyć”.

Podczas gdy w autobiograficznym, kultowym już, cyklu Moja walka Knausgård z epickim rozmachem przedstawia nieustanną szamotaninę z rzeczywistością, seria „Cztery pory roku”, którą otwiera Jesień, uderza w czytelnika nieznanym obliczem pisarza, który potrafi cieszyć się swoimi dziećmi, pracą wokół domu i chwilami spędzonymi z najbliższymi. To empatyczna opowieść o tym, co najprostsze, a zarazem najważniejsze i najpiękniejsze w życiu; o tym, w czym tkwi jego największa magia.

Tekst Karla Ovego ilustrują wyjątkowe grafiki autorstwa Vanessy Baird, jednej z najbardziej rozchwytywanych współczesnych artystek norweskich.

Przeczytaj też:  Książkowa propozycja dla młodzieży
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.