Nowe szerokie drogi

Nowe szerokie drogi – Już niedługo, jeszcze trochę, niektóre już w tym roku !

Mieliśmy przyjemność rozmowy z Panią Małgorzatą Tarnowską, rzecznik prasowy GDDKiA oddział Warszawa, rozmowę przeprowadził Paweł Kubalski. Temat jest bardzo bliski dla mieszkańców powiatu legionowskiego i okolic, ponieważ pytaliśmy główne o nowe szerokie drogi, kiedy będą gotowe oraz poruszyliśmy aspekt bezpieczeństwa.

Nowe szerokie drogi – Droga 61

Nowe szerokie drogi

Pod numerem 61 kryje się odcinek drogi od wiaduktu w Legionowie, aż do Zegrza. Należy tą trasę podzielić jednak na dwa odcinki.

Pierwszy to prosta od ul. Wolskiej do wiaduktu i ten kawałek jezdni jest już na ostatnim etapie przetargu. Mianowicie wybierana jest teraz najkorzystniejsza oferta, droga jest już zaplanowana. Od wyboru wykonawcy mogą się jeszcze odwołać, następnie odbędzie się kontrola dokumentacji i zaraz po niej podpisana zostanie umowa. Po kontrakcie wykonawca ma 31 miesięcy na przebudowę tego prawie 2 km pasa.

Drugi odcinek to droga od ul. Wolskiej do ronda w Zegrzu. Tutaj już niedługo ruszy przetarg. Zapytaliśmy Panią Małgorzatę ile czasu przewiduje, kiedy będziemy mogli przejechać nową nawierzchnią. Odpowiedź nas zaskoczyła. Uwaga, w najlepszym wypadku już za 3 lata droga od wiaduktu w Legionowie do Zegrza będzie poszerzona. To bardzo krótko, i bardzo nas to cieszy.

Nowe szerokie drogi – Obwodnica Marek

Widzimy stale przejeżdżając w tamtych okolicach, że ciągle tam kopią, kopią, robią i koniec robót trudno określić. Zapytaliśmy zatem Pani Małgorzaty o planowane zakończenie inwestycji i oddanie jej do użytku.

-” Zgodnie z warunkami kontraktu termin oddania do ruchu obwodnicy Marek to październik 2017r. (zgodnie z zawartą umową Wykonawca Zadania 2 odcinek Kobyłka-Radzymin przez 4 miesiące będzie remontował DK 8 na przejściu przez Marki)” – podaje Pani Małgorzata Tarnowska

Tak naprawdę pozostało kilka miesięcy i będzie finał tej inwestycji. Termin to październik 2017. Już niedługo Marki i okolice odetchną.

Inny odcinek drogi, wschodnia obwodnica warszawy, to ostatnia część ringu warszawskiego, która rozpoczyna się od Zielonki i idzie do dwójki, przez lasy.  Tam jest początkowy etap procesu. Możemy wstępnie szacować ze trasa powstanie grubo po 2020 roku. Ale najważniejsze, że są decyzje, są ustalenia i tylko jest to kwestia czasu, a droga powstanie.

Więcej informacji: http://www.s8obw-marek.pl

Nowe szerokie drogi – Bezpieczeństwo na S2 i S8

highway-1277246_960_720Droga S2, S8 obwodnica Warszawy, drogi o dużej przepustowości. Niestety dzieje się na nich spora liczba wypadków i kolizji. Policja wskazała, że średnio na trasie toruńskiej są dwa zdarzenia dziennie! To bardzo dużo. Pracownicy Generalnej Dyrekcji dokonali przez pewien okres codziennego przejazdu, bo nie wiedzieli dlaczego tych kolizji jest tak dużo. Przecież to ekspresówka, wyłączeni są piesi, nie ma skrzyżowań, ruch powinien odbywać się płynnie. Po analizie stwierdzono że wina leży u kierowców, są rozkojarzeni i jeżdżą chaotycznie i gwałtownie.

Pozostało nam tylko apelować o to, aby te osoby które wiecznie są spóźnione i im się spieszy, pomyśleli o pozostałych użytkownikach drogi i po prostu byli kulturalni na drodze.

Jeżeli jednak jakaś stłuczka, wypadek miał miejsce i stoimy w wielkim korku, nie wiemy co się dzieje i jak długo będzie trwało, możemy zawsze zadzwonić do Punktu Informacji Drogowej. Każdy może do niego zadzwonić, a dyżurny mu pomoże, przekaże potrzebne informacje, wytłumaczy jaki jest najlepszy objazd. Numer do Punktu to 19 111.

Nowe szerokie drogi – Wywiad z Panią Małgorzatą Tarnowską, rzecznik prasowy GDDKiA

 

Bilet weekendowy Kolei Mazowieckich – Majówka pociągiem – Majówkę pociągiem
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.