Powiat legionowski - jest czym się chwalić.

Powiat legionowski – jest czym się chwalić.

Powiat legionowski – jest czym się chwalić.

Powiat legionowski – jest czym się chwalić. Sąsiaduje z Warszawą liczy ponad 113 tysięcy mieszkańców, z czego w samym Legionowie mieszka 54 tysiące. Miłe, zadbane, energiczne, uporządkowane – to nie opis jakiegoś tam miasta w Polsce, a opis Legionowa i całego powiatu legionowskiego.  Głównym atutem jest tak uwielbiane przez warszawiaków i nie tylko  Jezioro Zegrzyńskie, urokliwy akwen przyciągający co roku tysiące turystów. Nie brakuje nam także  rozległych kompleksów leśnych, oraz wartych zobaczenia zabytków architektonicznych.

Powiat legionowski charakteryzuje się wysoką ilością sprawnie działających, głównie rodzinnych przedsiębiorstw. Mieszkańcy kształtują wspólną rzeczywistość znajdując partnera we władzach samorządowych. Powiat prowadzi aktywną politykę rozwoju naszego regionu.

Powiat legionowski – jest czym się chwalić. Starostwo Powiatowe w Legionowie należy do tych Starostw w Polsce, które naprawdę ma ręce pełne roboty. Sama ilość wydawanych pozwoleń na budowę przyprawia o zawrót głowy.  I biorąc pod uwagę plany i obecne inwestycje, oraz podpisane dokumenty ten stan długo nie ulegnie zmianie.

Nowe inwestycje

Robert_Wrobel_wwwJuż na dniach na parterze  budynku Starostwa zostanie otwarte nowe Biuro Obsługi Mieszkańców, kolejna duża inwestycja to budowa nowej strażnicy dla legionowskich strażaków. Starostwo wraz z sąsiednimi  gminami podpisało porozumienie w ramach którego zostaną umocnione wały przeciwpowodziowe inwestycja opiewa na kilkadziesiąt  milionów złotych.

Powiat legionowski – jest czym się chwalić. Niezaprzeczalnym sukcesem jest także zorganizowanie referendum, a wcześniej cała kampania referendalna dotycząca Ustawy metropolitalnej. Udało się obronić naszą małą Ojczyznę i mieszkańcy Legionowa powiedzieli stanowcze – NIE – przyłączeniu Legionowa do Warszawy. W ślad za nami idą kolejne gminy Nieporęt, teraz Wieliszew.

Starostwo wspiera lokalny biznes

Co ważne Starostwo bardzo czynnie wspiera naszych lokalnych przedsiębiorców wraz z Fundacją Rozwoju  Przedsiębiorczości  i Inicjatyw Lokalnych Bizoon bierze udział w śniadaniach networkingowych. Dzięki temu nasi miejscowi przedsiębiorcy mogą bezpośrednio nawiązać kontakty i na bardziej neutralnym gruncie porozmawiać  o wspólnych przedsięwzięciach.  Jak udało nam się ustalić po takim śniadaniu już kilku z nich podpisało nowe kontrakty co dało bardzo wymierne korzyści tego typu działań i promocji lokalnego biznesu.
Zapraszamy do wysłuchania naszej audycji, naszym gościem był Starosta legionowski Pan Robert Wróbel.

 

AUDYCJA

 

Siedem pięknych i trwałych roślin balkonowych
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.