Pierwsza Komunia

Pierwsza Komunia. Jaki prezent kupić? Co jest hitem?

Pierwsza Komunia. Jaki prezent kupić? Co jest hitem?

Pierwsza Komunia. Jaki prezent kupić? Co jest hitem?

Pierwsza Komunia. Jaki prezent kupić? Co jest hitem?

Taka oto historia. 8-letni Mateusz, tegoroczny „komunista”, pytany o to, co chciałby otrzymać w prezencie z okazji Pierwszej Komunii Świętej, jednym tchem wylicza: tablet, zegarek, duży zestaw Lego i – obowiązkowo – rower.

Pierwsza Komunia. Jaki prezent kupić? Co jest hitem? Lista życzeń byłaby zapewne znacznie dłuższa, ale rodzice Mateusza na uroczystość zaprosili tylko najbliższą rodzinę. Tegorocznym hitem na liście prezentów jest smartwatch, czyli tzw. inteligentny zegarek. Urządzenie ma wbudowane funkcje smartfonu, czyli m.in. aparat fotograficzny i odtwarzacz muzyki. Można również zainwestować w rower albo… coś większego. Znane nam wszytkim są opowieści o tym jak rodzice bądź ktoś z najbliższej rodziny, szukał odpowiedniago quada, konsoli Xbox i równie drogich a często niebezpiecznych gadżetów na prezent. Jednak czy o to chodzi? Czy warto?

Odnaleźć rozsądek – Komunia święta to nie wesele.

Należy się skupić na jego aspekcie duchowym – od lat apelują księża. Wiele przeżyć religijnych dokonuje się w ciszy i skupieniu. Należy do nich także Pierwsza Komunia Święta. Istotą tego sakramentu dla dziecka jest to, że Pan Jezus przychodzi do niego w sposób prawdziwy, ale duchowy. Przychodzi z miłością, z prośbą o dobre życie. Dlatego należy dbać, aby przeżycie małego dziecka nie skupiało się na często przesadnych prezentach materialnych. Jezus jest tutaj największym prezentem.

Zapraszamy do wysłuchania naszej audycji. Gościem jest Pani Sylwia Kalinowska terapeuta dziecięcy, która stara się odnaleźć w tym komunijnym szaleństwie odrobinę zdrowego rozsądku. Zapraszamy.

Savoire – vivre w czasie Komunii Świętej

 

AUDYCJA
3 komentarzy do “Pierwsza Komunia. Jaki prezent kupić? Co jest hitem?

  1. hubert

    Rower to najuniwersalniejszy prezent na komunię mimo pojawienia się wielu konkurentów. Ja zamierzam nabyć dla bratanicy rower Indiany i żadne nowoczesne pomysły mnie nie przekonują.

    Odpowiedz
  2. sztok

    wiadomka ze bajka. Myśmy indianę polską zakupili. mały się cieszył prawie tak samo jak z xboxa od wuja :P

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.