Proponowane zmiany w przepisach

Proponowane zmiany w przepisach – Audycja Anuluj Mandat

Proponowane zmiany w przepisach – Audycja Anuluj Mandat

Proponowane zmiany w przepisachJak co tydzień spotkaliśmy się z Panem Tomkiem Parolem, założycielem portalu Anuluj Mandat. Z gościem rozmawiał Paweł Kubalski. Tym razem został poruszony temat prawa i jego zmian, o które Panowie apelują. Czy zgadzacie się z nimi? Zapraszamy do wysłuchania audycji na dole artykułu – Proponowane zmiany w przepisach.

W przepisie mówiącym o przekroczeniu prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym zmienilibyśmy słowo, że policjant „kara czyn”, na słowo „stwierdza wykroczenie”. Obecnie przez słowo „czyn” jest rozumiane, że funkcjonariusz ma na pewno rację z góry, informacja o zabraniu prawa jazdy najpierw wędruje do Starosty, a następnie może wylądować w sądzie.

Jeżeli zamienilibyśmy słowa na „stwierdza wykroczenie”, to to wykroczenie musiałoby zostać rozpatrzone najpierw przez sąd, aby stwierdzić, czy w ogóle do niego doszło. A dopiero po stwierdzeniu, że tak, informacja przekazywana by była organowi wydającemu Prawo Jazdy.

Apel do policjantów. Praktycznie przy każdej sytuacji mandatowej, funkcjonariusze prawa przypominają nam, że mamy możliwość odmówić przyjęcia mandatu. Ale chyba nikt z nas nie usłyszał, że możemy się od przyjętego mandatu uchylić w ciągu 7 dni.

Często jest tak, że pod wpływem stresu, zakłopotania, pośpiechu przyjmujemy mandat, o którego przyczynie do końca nie wiemy, nie zgadzamy się z nią i czujemy się trochę oszukani. Pamiętajmy, że zawsze możemy starać się jeszcze o uchylenie i to jest nasz apel do funkcjonariuszy. Bo nie chodzi o zaklejenie dziury budżetowej mandatami, tylko, aby nie karać człowieka za coś, czego nie zrobił.

Proponowane zmiany w przepisach – Audycja Anuluj Mandat

Stan wyższej konieczności karany – Audycja Anuluj Mandat – poprzednia Audycja Anuluj Mandat
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.