Roboty atakują Warszawę!

Roboty atakują Warszawę!

Roboty atakują Warszawę!

Roboty atakują Warszawę

Roboty atakują Warszawę

Roboty atakują Warszawę! 21 maja na Politechnice Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci.

Roboty atakują Warszawę! Jest to wydarzenie dla rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które zafascynowane są światem robotów. Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy przygotowali wyjątkowe atrakcje, warsztaty, które rozbudzą ciekawość naukami ścisłymi!
Sumo to japoński sport narodowy, który wyraźnie przypadł do gustu młodym miłośnikom najszybciej rozwijającej się branży na świecie – robotyki.

Politechnika wzięta

Już w niedzielę 21 maja, w godzinach 10.00-18.00, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędą się Zawody SUMO Robotów LEGO. Co roku ponad setka dzieci zjeżdża się z całej Polski, by wziąć udział w konkursie. Co ciekawe, ci młodzi naukowcy mogą pochwalić się wiedzą z programowania, która przekazywana jest studentom w czasie wykładów.

 Jakie atrakcje tego dnia czekają dzieci?

Roboty atakują Warszawę! Tego dnia uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch konkurencjach. „Zawody SUMO” przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu robotyki i chcą zmierzyć się w prawdziwej walce robotów. Niezbędne do zabawy są również zestawy LEGO Mindstorms lub EV3.

Do zawodów można przystąpić w drużynie dwuosobowej. Przewidywany czas na budowę i programowanie konstrukcji wymarzonego robota, który weźmie udział w prawdziwej japońskiej walce, to 3 godziny.

A może klockowy Freestyle?

Drugą propozycją jest „Konkurs Freestyle” dedykowany rodzicom i ich pociechom. Miłośnicy wspólnie muszą stworzyć wyjątkowego i funkcjonalnego robota, którego przyniosą w dniu zawodów. Tematem przewodnim jest „robot użytkowy”. W tym przypadku kreatywność odgrywa największe znaczenie, bowiem głównym zadaniem jest zbudowanie go z dowolnego materiału i przedstawienie publiczności. Doskonałym przykładem jest 6-letni chłopiec, który w poprzedniej edycji wydarzenia postanowił skonstruować drukarko-stemplarkę. Jego zaproszenia urodzinowe, sygnowane znakiem Gwiezdnych Wojen, były jedyne w swoim rodzaju!

Atrakcje dla wszystkich

Dla wszystkich obserwatorów i odwiedzających, którzy przyjdą tego dnia na Politechnikę Warszawską, czeka wiele atrakcji. Zaczynając od warsztatów z programowania dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają tworzyć i bawić się klockami LEGO, po workshopy, podczas których każdy może zagrać w najnowocześniejsze quizy edukacyjne na nowej platformie SQULA. Dzieci będą mogły zmierzyć się z misją Minecrafta, robotycznymi Angry Birds, a także przejść przez labirynt sterowanym przez tablet robotem.

Niespodzianka od organizatorów

Organizatorzy przygotowali również pokaz nowych technologii – specjalnych skanerów, stoiska drukarek 3D, wielofunkcyjnych robotów, czy gokartów. Jest to idealna okazja, by rozwinąć pasję, rozbudzić chęć poznawania świata i dać dzieciom szansę na niesamowitą przygodę z nauką!

My zapraszamy do wysłuchania naszej audycji.

Królikarnia i okolice – spacer z przewodnikiem!

 

AUDYCJA
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.