Audycja na biegy Hyundai Ioniq Hybrid

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie motoryzacji…

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid

Na rynku motoryzacyjnym coraz częściej pojawiają się samochody z napędem hybrydowym lub elektrycznym.  Wszystko na rzecz ochrony środowiska.  Do tej pory królowała Toyota Prius, która jest najlepiej sprzedającym się samochodem z napędem hybrydowym. Czy to się zmieni? Jedno jest pewne, rośnie konkurencja, ponieważ coraz więcej producentów ma w swojej ofercie modele z ekologicznym napędem. Do nich właśnie należy Hyundai, który prezentuje swój model Hyundai Ioniq Hybrid.

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid 

Nie każdy chce się pokusić na elektryczny silnik, i wiadome jest, że  świat nie jest jeszcze dostosowany do zastąpienia tradycyjnych napędów elektrykami. I to jest właśnie zaleta hybrydy. Takie auto napędzane silnikiem spalinowym odzyskuje energię w wyniku hamowania. Idealne do jazdy po mieście.

Przejdźmy do naszego modelu Hyundai Ioniq Hybrid, którego podstawą jest silnik 1.6 GDI. Silnik  105 KM jest prosty, ale wystarczający i bardzo wydajny. Należy pamiętać, że Ioniq nastawiony jest zarówno na efekty ale przede wszystkim na ekonomię i efektywność. Silnik elektryczny posiada tylko 43 KM, jednak jest jedynie uzupełnieniem”.  To wszystko jest przekazywane na koła za pomocą automatu dwusprzęgłowego. Dzięki temu jazda tym modelem jest jak normalnym autem z klasycznym napędem, prostsze, tańsze i mniej awaryjne. Cały czas mowa o ekologii i ekonomii. Tak więc warto zaznaczyć, że Hyundai Ioniq z napędem hybrydowym w naszym teście zużył średnio 5l/100km. Przy jeździe w mieście wskaźnik ten podniósł się do 5.5l/100km. Auto jest dynamiczne i nawet przy ostrzejszej jeździe nie zużyło więcej jak 7l/100km benzyny.

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid 1

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid 2

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid 3

Audycja na biegu Hyundai Ioniq Hybrid 4

Posłuchaj też Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.