Koleje Mazowieckie Narodowe Czytanie

Koleje Mazowieckie w ramach akcji Narodowe Czytanie

Koleje Mazowieckie w ramach akcji Narodowe Czytanie

Koleje Mazowieckie Narodowe Czytanie

Koleje Mazowieckie Narodowe Czytanie

30 sierpnia br.  w pociągu Kolei Mazowieckich „Mazovia” odbyło się wielkie Narodowe Czytanie. W akcji wzięli udział aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, którzy zabrali podróżnych do 1900 roku do podkrakowskich Bronowic… czyli do słynnego „wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Do wspólnego czytania przyłączyli się także Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Robert Stępień, prezes zarządu KM, Dariusz Gajda, członek zarządu KM, dyrektor handlowy oraz pracownicy spółki.  W Narodowym Czytaniu nie zabrakło oczywiście pasażerów Kolei Mazowieckich.

Pociąg jest idealnym miejscem na chwilę spokoju, odetchnienia i lekturę dobrej książki – ” Żyjemy w ciągłym biegu przez co mamy coraz mniej czasu na wygospodarowanie kilku czy kilkudziesięciu minut na przeczytanie czegoś wartościowego. Podróż pociągiem stwarza ku temu doskonałą okazję” – podkreśla Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Jego zdanie podziela również prezes zarządu Kolei Mazowieckich, Robert Stępień – „Żyjemy w ciągłym biegu, przez co mamy coraz mniej czasu na wygospodarowanie kilku czy kilkudziesięciu minut na przeczytanie czegoś wartościowego. Podróż pociągiem stwarza ku temu doskonałą okazję. Mam nadzieję, że dzisiejsze wyjątkowe, wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego będzie zachętą do lektury”.

Koleje Mazowieckie, trochę o akcji Narodowe Czytanie …

Koleje Mazowieckie Narodowe Czytanie

Koleje Mazowieckie Narodowe Czytanie

To już kolejna akcja z cyklu Narodowe Czytanie. Organizowana jest ona przez Prezydenta RP od 2012 roku. W zeszłym roku w ramach akcji Koleje Mazowieckie stworzyły film, na którym zarząd i pracownicy spółki wspólnie czytali „Quo Vadis”. W tym roku, postanowiono włączyć do akcji szersze grono aktywnych odbiorców, czyli pasażerów. Wszystko działo się 30 sierpnia w pociągu KM „Mazovia” w relacji Warszawa Wschodnia-Płock.  W czytaniu wzięli udział aktorzy Teatru Dramatycznego m.in. Hanna Chojnacka-Gościniak, Sylwia Krawiec, Szymon Kołodziejczyk, Henryk Józwiak, Jacek Mąka – „Współpracujemy z Kolejami Mazowieckimi nie po raz pierwszy. W ramach akcji „Koleją do Kultury” oferujemy tańsze bilety osobom z biletem a pociąg KM. Z satysfakcją przystępujemy również do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Zainteresowała nas nietypowa forma czytania – w pociągu, na trasie Warszawa Wschodnia – Płock. Jest w niej coś wyjątkowego, co nie pozostawia wątpliwości – przekonanie, że czytać warto, wręcz należy – wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe”. mówi Zygmunt Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Finał Narodowego Czytania odbył się 2 września w Ogrodzie Saskim.

Przeczytaj też: Wspólny Bilet Samorządowy już jest

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.