Odkryj Skarby Warszawy

Odkryj Skarby Warszawy – weekendowy spacer


Odkryj Skarby Warszawy – weekendowy spacer

Odkryj Skarby WarszawyJuż w najbliższy piątek, 8 września na Starym Mieście odbędzie się kolejny już spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”. W piątkowy wieczór, wieczór, bo wszystko zaczyna się o 20, natomiast w sobotę impreza przeniesie się na tereny Żydowskiej Pragi.

„Można je było spotkać wieczorową porą w wąskich, rzadziej uczęszczanych uliczkach Starego i Nowego Miasta. To zjawy, duchy i potwory – jedne przerażające, inne tajemnicze, a niektóre nawet… przyjazne. Wszystkie od wieków związane są z Warszawą, jej historii i mieszkańcami. Gdzie znajdują się teraz?”- masz okazję odkryć to wraz ze Skarbami Warszawy i poznać, te dobrze znane, i te bardziej zapomniane,  legendy naszej stolicy.

W sobotę z kolei spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy” poprowadzi także przez warszawską Pragę, jednak głównie przez miejsca związane z judaizmie. Pod koniec XVIII w. Praga stała się centrum żydowskiej wspólnoty w Warszawie. Powstała tu odrębna gmina żydowska z synagogą i cmentarzem. Ich historia została tragicznie przerwana w 1940 roku. Co dzisiaj po nich zostało ? Tego i wiele innych rzeczy będzie można dowiedzieć się właśnie na praskim spacerze.

Odkryj Skarby Warszawy – Co gdzie i jak?

Pierwszego dnia, czyli 8 września zbiórka organizowana jest o godz. 20:00  pod kolumną Zygmunta, natomiast w sobotę, 9 września 13:00 „spacerowicze” spotykają się przed Katedrą św. Michała i św. Floriana (pod pomnikiem ks. Skorupki). Cena biletu to 10 złotych, dzieci do lat 10 wstęp bezpłatny !

Serdecznie Zapraszamy !

 

Przeczytaj też : Koleje Mazowieckie w ramach akcji Narodowe Czytanie
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.