e92f3e56-4ec6-4aba-bb22-04210c44a137

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 11 września goście Janusz Śniadek, Andrzej Rozenek, Bartłomiej Rajchert, Jerzy Krüger-Paprota

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 11 września goście Janusz Śniadek, Andrzej Rozenek, Bartłomiej Rajchert, Jerzy Krüger-Paprota

PROGRAM PARTII

Trawestując słowa niegdyś znanej i popularnej wielce piosenki: „o nieludzkim to niewolnictwie melodia, o nieludzkim to niewolnictwie piosenka”…

Czyli o świecie, w którym żyjemy i że większość jest bardzo zadowolona z takiego stanu rzeczy, bo „o co kaman, man?”

634390890981052021

Przecież skoro lud sobie życzy, to lud tak ma.

800_img

Bo lud to suweren. I ten suweren dokonuje wyborów. Oczywiście, suweren jest zbyt głupi, by decydować czy odkładać na starość, albo ubezpieczyć się, więc zajmie się tym tzw. „państwo” pod przymusem, jest za głupi by decydować, czego ma być uczone dziecko suwerena i konieczne jest odpowiednie ministerstwo, nie jest w stanie zadbać o swe zdrowie, dlatego trzeba go przymusić do finansowania i korzystania z „opieki zdrowotnej”, nie potrafi zadbać o swe bezpieczeństwo, więc musi choćby pasy w samochodzie  zapinać, etc.

Ale…

Ale nie jest za głupi, by wrzucając kartkę do wyborczej urny decydować o polityce Narodowego Banku Polskiego i stopach procentowych, międzynarodowych porozumieniach handlowych, wysokości składek emerytalnych i zdrowotnych, zmianach w kodeksie karnym, cywilnym i handlowym oraz ustroju sądów powszechnych i ustawie o podatku VAT…

128985_pap_19760628_003_34

Czy to się komuś podoba, czy nie, to prawda jest taka, że niewolnictwa ma się dobrze a nawet doskonale. Szczególnie wśród „wyzwolonych” Europejczyków, którzy są – statystycznie rzecz biorąc – leniwymi łajzami niezdolnymi do głębszej refleksji i odpornymi na argumenty. Ale chętnie szwędającymi się po ulicach z „jedynie słusznymi” plakatami.

pobrany plik

Poza tym dokonamy logicznego a wielce wrednego rozbioru zdań konkretnych, których autorami są tfurcy nieliteratury współczesnej, np.:

– „Ojciec Rydzyk jest duchowym przywódcą Polski” (autor: minister, czyli służący, Szyszko)

– „Za prawem Polski do ubiegania się o reparacje przemawiają oczywiste zasady słuszności” (autor: parlamentarzysta, czyli człowiek od parlania, Mularczyk)

– „Może zna się na finansach, ale w innych dziedzinach widać tak duże luki w wiedzy, że nie jestem pewien, czy można go zaliczyć do inteligencji” (autor: zwykły szary poseł Kaczyński o Ryszardzie Petru)

–  zastanawiając się nad usuwaniem aborcji, chłopców trzeba wysyłać do ginekologa, ponieważ dwunastomiesięczna ciąża, to przejście przez Rubikonia… (złośliwy wybór i kompilacja z autora, czyli Ryszarda Petru)

– „Jest taka funkcja autogrill i tak bym to nazwał. Przedmiot grilluje się sam i to obserwujemy w PiS” oraz „Na pewno obniżymy podatki” i „Wystarczy kilka słów, uścisk dłoni i wiesz, czy masz do czynienia z prawdziwym mężczyzną. Facet musi mieć własne zdanie. Musi walczyć o swoje, ale posiadać też zdolność wycofania się w porę. Jak gra w piłkę, to nie podstawia nogi. Ale jak trzeba, umie grać w drużynie i podać piłkę do kolegi” (autor: Grzegorza Schetyny – tom pt. „Myśli Nieuczesane”)

kod_1981

Cóż, znów będzie o tym, że rządzi nami PO-PiS a szanse na zmianę są niewielkie…

Czy tylko to nam pozostaje?

samobojstwo1-jpg

 

 

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.