Koncert Hansa Andriasa w Warszawie

Koncert Hansa Andriasa w Warszawie

Koncert Hansa Andriasa w Warszawie

Koncert Hansa Andriasa w Warszawie

Koncert Hansa Andriasa w Warszawie przywiał go do naszego radia ;)

Hans Andrias zawitał do Polski w ramach swojej trasy koncertowej promującej jego debiutancki album „Vision”. Warszawa była jego szóstym celem w naszym kraju. Wczoraj na warszawskim Żoliborzu odbył się jego koncert, a my mieliśmy przyjemność gościć Hansa w naszym studiu. Słuchacze naszego radia mieli okazję posłuchać małej zapowiedzi jego płyty oraz dowiedzieć się czemu na celownik wziął nasz kraj, jak spodobała mu się polska publiczność i czy jeszcze kiedyś odwiedzi nasze skromne progi ;) Zapraszamy do relacji z koncertu !

Koncert Hansa Andriasa w WarszawieKoncert Hansa Andriasa w WarszawieKoncert Hansa Andriasa w WarszawieKoncert Hansa Andriasa w Warszawie

Hans Andrias to młody, interesujący songwriter pochodzący z Wysp Owczych, a dokładnie z Klaksvíku. W 2012 roku muzyk zdobył nagrodę Planet Awards w kategorii Best New Solo Artist! Jednak na jego oficjalny album przyszło nam trochę poczekać. Debiutancki krążek artysty „Vision” ukazał się dopiero minionej zimy nakładem wytwórni Tutl Records a artysta ruszył w trasę koncertową po Europie.

Na swoim debiutanckim albumie Hans Andrias prezentuje nam zestaw przejmujących i nastrojowych utworów, których brzmienie można w skrócie opisać jako połączenie na wpół akustycznego dark folk rocka z wpływami americany i alternatywnego country. To pieśni z nutą tęsknoty, melancholii i prawdy opakowane w niezwykle przyjemne aranżacje. Dodam, iż warstwa aranżacyjna, choć nierzadko oszczędna stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie i dowodzi ogromnego talentu młodego artysty, jak i towarzyszących mu muzyków. Niemal intymne pokłady, w których nie brakuje interesujących smaczków, w połączeniu z ciepłym i emocjonalnym głosem wokalisty potrafią mocno zahipnotyzować – pisze o albumie Marcin Kozicki, dziennikarz portali „Stacja Islandia” i „Muzyka Islandzka”, ekspert od muzyki skandynawskiej.

Zapraszamy również na Odmienny punkt widzenia – piątek 20 października. Goście: Bożena Kamińska, Jakub Grygowski, Paweł Budrewicz.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.