Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG czyli premium po Czesku!

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Okiem technicznym

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG – Silnik/skrzynia

O silniku nie będę się rozpisywał bo jest powszechnie znany z innych produktów koncerny VW, występuje i w Seacie i w Audi i oczywiście w VW. Silnik bardzo udany, ma wszystkie choroby wieku dziecięcego za sobą, mimo dużego wysilenia wersji 190KM jego trwałość jest duża. Znamy przypadki przejechania 300tys km kiedy właściciel poza serwisem bieżącym nic nie musiał robić. Wydaje się że spokojnie do 400tys km będą dolatywać bez problemów. Skrzynia w naszym przypadku DSG 6 biegów to starszy model i chyba nie wytrzyma do końca silnika. I tu znów widać hierarchię, w nowych Passatach w mocnych wersjach są już nowe 7 biegowe DSG. W Superbie z takim samym silnikiem, takim samym układem 4×4 skrzynia na razie pozostała stara. Szkoda bo te nowe są zdecydowanie lepsze tyle że też i droższe w zakupie więc w grę wchodzi też cena zakupu. I bez tych fajerwerków cena Superba jest już nieprzyzwoita ale auto jest warte ceny, jest naprawdę zbudowane ze świetnych materiałów.

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG – zawieszenie/koła/hamulce

I tu znów prostota i niezawodność, przednie zawieszenie to kolumny MacPherson a tył to belka skrętna. Koła 225/45×19 są dobre a hamulce to tarcze wentylowane z przodu i zwykłe z tyłu. Hydromagnetyczne amortyzatory z regulacją twardości, to jest prawdziwy HIT Skody, dopłata to trochę ponad 4tys zł. Tego nie oferuje nikt za tak małe pieniądze, większość z Was nie jeździła z adaptacyjnym regulowanym zawieszeniem więc polecam. Może być dość miękkie i komfortowe, takie na niedzielę albo twarde i sztywne  jak w sportowym aucie. Takie do naprawdę szybkiej ale przez to bezpiecznej jazdy. Kto raz poznał co to zawieszenie adaptacyjne nigdy z niego nie zrezygnuje.

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG – Ekonomia

Duże auto z mocnym silnikiem zapewniającym dynamikę pali średnio 7l/100km benzyny, tak, tak, to możliwe. Jak wspominałem wcześniej DSG mogło by mieć 7 biegów bo wtedy pewnie i urwalibyśmy 5-7% a i na dynamice można by zyskać też. Styl jazdy ma tu znaczenie ponieważ auto jest dość duże i ciężkie więc średnio można uzyskać 5.5l/100km ale to męczące. Można też zrobić 9l/100km i to dość łatwo, optymalne zużycie to 6-7l/100km. Auto jest ogromne więc to dobry wynik, popatrzcie na zdjęcia, nawet kiedy odsuniemy fotel z przodu dla gościa 185cm to z tyłu jest niebywale dużo miejsca.

Test Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSGTest Skoda Superb L&K TDI 190KM 4×4 DSG

Zobacz również: Skoda Superb L&K 2,0 TSI 280KM 4×4 DSG
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.