Rajd Barbórka

Triumf Kajetanowicza i Barana czyli 55 Rajd Barbórka

Rajd Barbórka 2017 i zakończenie sezonu rajdowego

2 grudnia odbyło się zakończenie sezonu rajdów w Polsce i święto dla kibiców czyli 55 Rajd Barbórka – szybkie samochody, wielkie emocje i czołówka kierowców rajdowych. Rywalizację w Kryterium Asów na ulicy Karowej wygrali aktualni rajdowi mistrzowie Europy Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.W tym roku organizatorzy przygotowali pięć odcinków specjalnych na dwóch trasach, tradycyjnie na terenie automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie i zupełnie na nowym torze Modlin.

 

Rajd Barbórka

Zwycięzca wygrał cały rajd z przewagą 58,3 S. Drudzy na mecie byli aktualni mistrzowie polski Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5), trzecią pozycję zajęli trzykrotni mistrzowie Polski Francuzi Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Ford Fiesta Proton) ze stratą 1.07,8. Wcześniej bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę Dominykas Butvilas (Skoda Fabia R5), który przed ostatnim przejazdem zajmował pierwszą pozycję. Litwin z pomocą pilota Renatas Vaitkevičius w historii swoich startów na Karowej stawał już na podium, ale jeszcze nigdy nie udało mu się wygrać Kryterium Asów. Dla Kajetanowicza była to piąta zwycięska Barbórka z rzędu i do wyrównania rekordu Tomasza Kuchara brakuje mu tylko jednego zwycięstwa. Sam Tomasz Kuchar z pilotem Magdą Lukas-Jurkowski (Citroen C4 RX R1) zajął w tym roku dopiero siódme miejsce ze stratą 1.35,35s. Pierwszą dziesiątkę ze stratą 1.50,2s zamknęli Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel w Subaru Imprezie.

Kajetan Kajetanowicz oprócz całego rajdu, wygrał także kultowy odcinek na Karowej, drugi był Litwin Dominykasa Butvilasa (Skoda Fabia R5) ze stratą 3,43 s. trzeci natomiast Mikołaj Marczyk (Subaru Impreza WRX STI N14) ze stratą 4,08 s.

Czołówka Kryterium Asów na Karowej:

  1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta RS WRC)                                 2.01,64s
  2. Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius (Skoda Fabia R5)                                   3,43 s
  3. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Subaru Impreza WRX STI N14)          4,08s
  4. Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5)                                                               4,11s
  5. Tomasz Kuchar i Magdalena Lukas – Jurkowski (Citroen C4 RX)                            4,74s
  6. Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Ford Fiesta R5)                                5,43s

 

 

Zobacz także Test Volvo XC60 D5 R design i Wideorejestrator Mio MiVue 786 WiFi
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.