Gabinet

„Gabinet” propozycja Teatru Młyn

Teatr Młyn zaprasza na spektakl „Gabinet”

Po raz kolejny Teatr Młyn wystawia spektakl na deskach swojego teatru po (Maska)radzie Gminy wystawiany będzie „Gabinet” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. W rolach głównych wystąpią Paulina Holtz – polska aktorka teatralna i filmowa oraz Rafał Kosecki absolwent PWST w Krakowie , aktor.  Sztuka będzie wystawiana 9 grudnia o godzinie 19:00 i 10 grudnia o godzinie 17:30 i 19:30 gościnnie w Starej prochowni, SCEK przy ul. Boleść 2 w Warszawie.

Gabinet

Paulina Holtz – Gabinet

Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka – Polka, która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz – katolik-rozwodnik, który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie. I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda – balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej ‘kury domowej’ – ale, aby pokazać, że za fasadą ‘kury’ kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”

Zobacz także Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam Marian Lichtman
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.