Piotr Uściński - deregulacja

Piotr Uściński – deregulacja

Piotr Uściński – deregulacja

Za nami kolejna audycja „Uściślam temat”. W tym tygodniu gościem posła Piotra Uścińskiego był parlamentarzysta Wojciech Murdzek przewodniczący nadzwyczajnej komisji ds. deregulacji. Panowie rozmawiali o przeregulowanej sferze ekonomicznej. Często słyszymy jak przedsiębiorcy z żalem mówią o gąszczu wszelkich przepisów, w którym trudno się odnaleźć. Z analiz wynika, że jeśli prowadzący firmę chciałby być ze wszystkimi przepisami na bieżąco musiałby na ich czytanie poświęcać 4 godziny dziennie. Nierzadko, niestety przepisy można również różnie interpretować w zależności od punktu siedzenia. Dowiedzieliśmy się co w tej sprawie robi sejm i co już udało się zrobić. Wojciech Murdzek jest również jedynym posłem, który w oświadczeniu majątkowym wpisał, że jest posiadaczem Bitcoina. Padły również pytania o tę kwestię. Prowadzący – Piotr Uściński – deregulacja – temat audycji. Zapraszamy do odsłuchania audycji. Gość: Wojciech Murdzek.

Piotr Uściński – deregulacja: Konstytucja biznesu

Pomysł Konstytucji biznesu był przedstawiony w listopadzie 2016 roku przez ówczesnego ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego. Rok po prezentacji pomysłu rząd przyjął pakiet pięciu ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności. Kluczowa jest tu zasada „dozwolone jest to co nie jest zabronione. Skonkretyzowano również prawa przedsiębiorców. Zagwarantowano pewność prawa i rozstrzyganie wątpliwości na korzyść przedsiębiorcy. Zmiany i ułatwienia dotyczą również tych, którzy dopiero planują założyć własną działalność. Po pierwsze to ulga na start – nieobowiązkowa płatność składek ZUS przez pół roku i zniżka na kolejne 2 lata. Do tego zlikwidowano pozwolenia i licencje na prowadzenie działalności gospodarczej. To niektóre z wypracowanych ułatwień. Na początku przyszłego roku Konstytucją biznesu zajmie się sejmową komisją nadzwyczajną ds. deregulacji.

Piotr Uściński – deregulacja: Bitcoin

Bitcoin to kryptowaluta powstała 9 lat temu. Kilka lat temu 1 bitmoneta wyła warta około 4 tysięcy złotych, obecnie wartość ta waha się w okolicach 50 tysięcy złotych. Najwyższy kurs wynosił
68 tysięcy. Ten rekord wartości padł w tym roku. Taki wzrost wartości elektronicznej waluty spowodował, że opinię w tej sprawie wyraziły instytucje państwowe. Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego w ostatnim czasie przestrzegały Polaków przed lokowaniem oszczędności w kryptowaluty. Jednocześnie ruszyła szeroko zakrojona akcja informacyjna, której służy strona internetowa uważajnakryptowaluty.pl. Na stronie możemy przeczytać, że bitcoin nie jest walutą ani środkiem płatniczym.

Piotr Uściński - deregulacja 1

Piotr Uściński – deregulacja część 1

Piotr Uściński – deregulacja część 2

Piotr Uściński – deregulacja część 3
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.