Test Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at to test auta dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie niemieckiej motoryzacji…

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at

Japończycy wiedzą co zrobić by o nich nie zapomnieć. W zeszłym roku Suzuki postanowiło odświeżyć model SX4 S-cross. I choć marce nigdy nie można było zarzucić luksusu i estetycznego podejścia do wyglądu samochodów, japoński producent postanowił nadać charakteru S-crossowi, który po liftingu zmienił to, co wcześniej zostawało pomijane. Jednak w tym przypadku zmiana wyglądu to raczej kosmetyczne wstawki w porównaniu do tego, co się dzieje pod maską – przybliży to Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at.

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at

Więcej mocy, więcej momentu, co za tym idzie – więcej dynamiki. Downsizing znowu wziął górę, jednak wyszło to na dużą korzyść. Tutaj nawet poprzez delikatne wciśnięcie pedału czuć żwawą, szybką reakcję, w każdym zakresie obrotów. S-cross to właśnie ten model, który stawia nie na wygląd a na właściwości jezdne. Japończycy odrzucili wolnossące jednostki, aby na ich miejsce pojawiły się silniki turbodoładowane.  Najmocniejsza wersja, która wpadła do naszej redakcji ma pojemność 1400 cm i generuje 140 koni mechanicznych. Dodatkowo, współpracuje z napędem AllGrip, który z „automatu” ustala czy napęd 4×4 jest potrzebny w danym momencie. Tradycyjnie, napędzany jest głównie na przednią oś, a to ma swoje zalety przynajmniej jeśli chodzi o ekonomie. Średnie spalanie w naszym testowanym egzemplarzu wyniosło 6.1l/100km, a to jest całkiem niezły wynik. Można się spodziewać, że Suzuki SX4 S-cross może być konkurencją dla aut swojego segmentu. To co zrobiła Japońska marka, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ubrała model w to, czego mu brakowało, ale bez zbędnych bajerów, bez przepychu – zadbała o prostotę, ale nie tandetę. Prawdą jest stwierdzenie, że może dużo namieszać na rynku, przede wszystkim pod względem atrakcyjnej ceny.

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at 1

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at 2

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at 3

Audycja na biegu Suzuki SX4 S-Cross Boosterjet 4wd 6at 4

 

Posłuchaj również Audycja na biegu GOLF GTD DSG7 Z MIO MIVUE 786 WIFI
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.