Kurs pszczelarski

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa zaprasza na Kurs pszczelarski

Kurs pszczelarski dla początkujących

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa zaprasza 10 lutego 2018 roku na kurs pszczelarski dla początkujących. W 2017 roku kurs przyniósł duży sukces, gdzie z 30 osób ponad połowa, które ukończyły kurs założyło własne pasieki. W ubiegłym roku zainteresowanie pszczelarstwem było na tyle duże, że postanowiono przygotować kolejną edycję kursu. Podczas jego trwania uczestnicy będą mogli zdobyć podstawową wiedzę, by kontynuować tradycję rodzinne lub przygotować się do nowego, bardzo interesującego hobby. Podczas kursu zaplanowano zajęcia teoretyczne i praktyczne w pasiece Stowarzyszenia.

Kurs pszczelarski

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa – kim są?

Stowarzyszenie jest zróżnicowaną grupą, złożoną zarówno z doświadczonych pszczelarzy o wieloletnim stażu, młodych adeptów sztuki pszczelarskiej, jak również z osób, które pszczelarstwem nie zajmują się na co dzień, jednak widzą potrzebę niesienia pomocy naszej planecie. To, co nas łączy, to chęć szerzenia wiedzy i rozwijania pszczelarstwa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kurs pszczelarski dla początkujących – pomóżmy pszczołom

Pszczoły ciągle giną, więc należy zrobić wszystko by utrzymać te pożyteczne owady w naszym otoczeniu. Nie każdy wie, że gdyby nie pszczoły nie mielibyśmy większości warzyw i owoców. Gdyby wyginęły zamknęłoby to niektóre łańcuchy pokarmowe zwierząt i owadów. Co znaczy mniej pokarmu dla nas ludzi. Pszczoły często mylone z osami uważane są za niebezpieczne a prawda jest zupełnie inna. Pszczoły same z siebie nie atakują człowieka, jeśli nie mają do tego powodu. Jeżeli zaatakują to umierają w ciągu kilku godzin więc jak widać robią to w ostateczności.

 

Posłuchajcie rozmowy z założycielem Stowarzyszenia z Markiem Dudkiem

Przeczytaj także KPR Legionowo zagra mecz z Orlen Wisła Płock
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.