Lek na stwardnienie rozsiane GLA

Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane GLA – kwas gamma-linolenowy

Stwardnienie rozsiane GLA (kwas gamma-linolenowy)

Czy lekiem na stwardnienie rozsiane może być kwas gamma-linolenowy GLA. Kwas gamma-linolenowy spożywany systematycznie może powstrzymać postęp choroby a nawet go cofnąć.
Dzisiaj przedstawię lek na stwardnienie rozsiane GLA czyli kwasu gamma-linolenowy. Wiąże się z nim ciekawa historia. Swego czasu jeden z lekarzy ogłosił, że kwas ten jest jednym z najważniejszych odkryć współczesnej medycyny, jego niedobory są prawdziwą epidemią. Oczywiście został wyśmiany (GLA nie można opatentować, więc nie można na nim za bardzo zarabiać), nie podjęto co prawda żadnych badań żeby sprawdzić czy działa – po prostu ogłoszono, że nikogo się tym nie wyleczy, lekarz ten miał sporo problemów prawnych – sprzedawał ten specyfik jako lek na raka. Jak wspomniałem, na GLA nie można zarobić ani grosza, a pacjent z stwardnieniem rozsianym to zysk rzędu dziesiątek tysięcy. O sprawie dość szybko zapomniano.

Lek na stwardnienie rozsiane GLA

Lek na stwardnienie rozsiane GLA

Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane  GLA = GLA, a stwardnienie rozsiane

Cóż GLA ma wspólnego ze stwardnieniem rozsianym? Bardzo dużo. Przede wszystkim, chorzy mają o wiele, wiele niższy poziom GLA, niż przeciętny człowiek – co jest logiczne i oczywiste, jako że wszyscy oni są pod wpływem czynników obniżających ten poziom. Znajdźcie czynnik obniżający poziom GLA, a przekonacie się, że jest on czynnikiem ryzyka stwardnienia rozsianego. Do czynników należą między innymi:

– Jedzenie dużych ilości mięsa i mlek

– Niskie spożycie nasion roślin oleistych i orzechów

– Karmienie butelką zamiast piersią

– Infekcja wirusem Epsteina-Barr

Jest tak oczywiste, że GLA pozytywnie działa na chorych na SM, że aż razi po oczach. Ale czy już pisałem, że GLA nie można opatentować? No nie można, wiec w gabinecie lekarskim o tym nie usłyszycie. Niedobory kwasu gamma linolenowego jest podejrzewany o wywołanie stwardnienia rozsianego, drobne zmiany w obrębie mózgu doprowadzają do potężnej reakcji odpornościowej. Bez GLA organizm nie „wyciszy” raz rozpoczętej reakcji. Po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego normalny człowiek poczuje delikatny dyskomfort w jelitach, człowiek z bardzo niskim poziomem GLA dostanie owrzodzenia.

Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane GLA – Badania

Sprawdzono hipotezę GLA. Podawano go pacjentom, w ciągu 2 lat nastąpiło cofnięcie się choroby o niemal 2 punkty na skali EDSS. Co prawda sprzedawcy leków mogą machać wam przed oczyma badaniem sponsorowanym przez koncerny farmaceutyczne, w których suplementacja GLA nie przyniosła efektów – ale wczytajcie się dokładnie w treść. W badaniu sponsorowanym przez koncerny (tym, o którym się najczęściej mówi) używano śmiesznie małych dawek suplementu. W badaniu które faktycznie wykazało skuteczność i dosłownie cofnęło chorobę (mało popularne, nikt prawie o nim nie wspomina) dawki były wielokrotnie większe, jako próbę kontrolną używano też w nim małych dawek i faktycznie nic nie dały. Tu można przeczytać.

Od razu mówię – trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie można się spodziewać dosłownie żadnych efektów przed upływem kilku miesięcy – w ten sposób działa GLA. Organizm musi go stopniowo, powoli wbudować w błony komórek, wszędzie. To zajmuje dużo, dużo czasu. Potem będzie się on utrzymywał całymi latami, a nawet dziesięcioleciami – ale jego uzupełnienie naprawdę długo trwa. To jest taki „długoterminowy” suplement.

Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane GLA– Jak się uzupełnia poziom GLA.

Spotkałem się z dwiema metodami:

-Kupujemy olej z wiesiołka albo z ogórecznika, pijemy 20 ml dziennie (2x10ml). Polecam wiesiołek – tańszy i smaczniejszy, chociaż w badaniu stosowano ogórecznik, 14 gramów na dobę. Cała „terapia” jest aż tak skomplikowana.

– Badania z 2007 roku dowodzą o skuteczności oleju z ogórecznika(chodzi o GLA w nim zawarte) w przypadku leczenia i cofania się SM (oczywiście na ALS także powinno podziałać). Stosowano minimum 11ml tego oleju jednak zalecałbym minimum 15-20ml. Rekomendowałbym 15-20ml wiesiołka połączyć z trzykrotnie większa dawką oleju lnianego(tj.60ml) i 10ml oleju z oliwek extra virgin nierafinowany tłoczony na zimno, bardzo dokładnie wymieszać razem z twarogiem (koniecznie chudym-najlepiej eko jeśli macie taką możliwość) tworząc tym samym pastę Dr.Budwig (chodzi o wchłanialność tłuszczu w jelitach, zdecydowanie lepiej się wchłania w połączeniu z białkiem)- jeść 3x dziennie po jednej trzeciej porcji. Proszę mieć na uwadze możliwość słabego wytwarzania kwasu żołądkowego(aby go zwiększyć polecam łyżeczkę octu jabłkowego wlaną do szklanki wody i wypić na 15min przed zjedzeniem takiej pasty). Kolejnym problemem na jaki możesz napotkać to problem w wytwarzaniu enzymów trawiennych trawiących tłuszcze lub białka (niedobór cynku) – zalecam zwiększenie poprzez suplementacje cynku 2x20mg/dzień.

Polecał bym bardziej drugą terapie, jest trochę bardziej skomplikowana, ale dużo lepiej przemyślana.

Lek na stwardnienie rozsiane GLA

Lek na stwardnienie rozsiane GLA

Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane GLA – Nie zawsze działa

Na koniec podkreślę jeszcze raz – statystyczna poprawa w grupie 6 osób, które otrzymują lek może oznaczać, że poprawiło się 3 osobom, 2 pozostały bez zmian, a u 1 się pogorszyło. Jeśli coś nie działa, nie robi się tego na siłę dalej, tylko próbuje innych rzeczy.

Poniżej załączam wykres leczenia SM olejem bogatym w GLA przez okres 18 miesięcy. Poszczególne słupki reprezentują dawki stosowane – biały słupek = placebo, szary = dawka 7 ml, czarny = 11 ml.

Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane – kwas gamma-linolenowy

Zapraszam do zapoznania się z wstępem do cyklu Podręcznika chorego na stwardnienie rozsiane

Źródła:

Stwardnienie rozsiane naturalne leczenie,

Zdrowie bez tajemnic.

Stwardnienie naturalne leczenie

 
2 komentarzy do “Podręcznik chorego na stwardnienie rozsiane (SM) – Lek na stwardnienie rozsiane GLA – kwas gamma-linolenowy

  1. Łukasz Grzywiński Autor artykułu

   Zachęcam do dalszego czytania Podręcznika chorego na stwardnienie rozsiane, będzie tego więcej.
   P.S. Nie pisałem, że koncerny farmaceutyczne są złe, to własne wnioski. :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.