Odmienny punkt widzenia – 5 lutego 2018. Goście: Jerzy Meysztowicz, Jakub Grygowski, Tomasz Sommer, Bożena Kamińska PO, Jacek Wilk.

Odmienny punkt widzenia – 5 lutego 2018. Goście: Jerzy Meysztowicz, Jakub Grygowski, Tomasz Sommer, Bożena Kamińska PO, Jacek Wilk.

Odmienny punkt widzenia – 5 lutego 2018. Goście: Jerzy Meysztowicz, Jakub Grygowski, Tomasz Sommer, Bożena Kamińska, Jacek Wilk.

 

Współprowadzącym audycję, po raz kolejny, będzie Jerzy Krüger-Paprota.

Porozmawiamy o:

– likwidacji podatku dochodowego od osób fizycznych, ile budżet tzw. „państwa” straci, ile osób w urzędach państwowych straci pracę i jakie z tego wynikają oszczędności;

– o bardzo ważnych słowach ministra spraw zagranicznych Niemiec, który powiedział „Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają” oraz apelu Konrada Schullera z Frankfurter Allgemeine Zeitung, który na łamach gazety pisze, że „w  polsko-izraelskim sporze o uwikłanie niektórych Polaków w przestępstwa nazistów brakuje jednego głosu – głosu Niemiec (…) Argumenty podnoszone w sporze zarówno w Warszawie, jak i w Jerozolimie wskazują w tym samym kierunku: na Berlin (…) W Izraelu tli się podejrzenie, że Polska chce zatuszować to, że niektórzy jej obywatele (przy całym oporze wobec nazistów) kolaborowali z Niemcami przy Holokauście (…) Wielu Polaków jest przekonanych, że taka reinterpretacja [współodpowiedzialność, lub wręcz przeniesienie odpowiedzialności z Niemiec i Niemców na Polskę i Polaków – przyp. nasze] jest celem niemieckiej polityki historycznej”, czyli zajmiemy się sprawą nieszczęsnej ustawy o IPN-ie;

W związku z nieprzemyślaną ustawą o IPN-ie – znów – zasadne zdają się być pytania:

  • w co gra Jarosław Kaczyński?
  • Jarosław Kaczyński strateg, czy tylko taktyk?
  • co dla Jarosława Kaczyńskiego jest najważniejsze i ile jest w stanie poświęcić by swój cel zrealizować?
  • co jest celem Jarosława Kaczyńskiego?

oraz:

  • ile będziemy musieli zapłacić za realizację wizji Szarego Posła, Naczelnika Państwa i Umiłowanego Przywódcy?

Będzie też trochę o innych sprawach bieżących, np. o walce amerykańskich banków z bitcoinem.

Zapraszamy

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.