Piotr Uściński - rozmowa niepolityczna 1

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna: pogawędka z Robertem Świątkiewiczem

W najbliższą środę, 21 lutego, kolejna audycja „Uściślam temat”. W tym tygodniu, u progu Wielkiego Postu, poseł Piotr Uściński będzie gościł Roberta Świątkiewicza ząbkowskiego radnego. Rozmowa nie będzie dotyczyła tematu politycznego. Robert Świątkiewicz bowiem w pół roku zrzucił zbędne kilogramy. Ważył ponad 105 kg, a teraz waży dużo, dużo mniej. Dowiemy się co zmotywowało pana radnego do odchudzania, jak się do tego zabrał, jaką dietę stosował oraz ile kilogramów udało się zrzucić. Możemy oczekiwać cennych wskazówek jeśli mamy zamiar zabrać się za zrzucanie swojego brzuszka. Zatem jeśli nie mają Państwo jeszcze wielkopostnego postanowienia- wyrzeczenia zapraszamy do słuchania w najbliższą środę o godzinie 16.00. Poseł Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna, a gościem będzie Robert Świątkiewicz.

Piotr Uściński - rozmowa niepolityczna: pogawędka z Robertem Swiątkiewiczem

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna: pogawędka z Robertem Świątkiewiczem

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna: epidemia otyłości

W Polsce ponad jedna czwarta społeczeństwa cierpi na otyłość. Daje to nam niechlubną piąta pozycje w Europie. Wyprzedzają nas nasi południowi sąsiedzi – Czesi oraz Słowacy, jak również Irlandczycy i Brytyjczycy. Liczba otyłych rośnie w zastraszającym tempie. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba ludzi otyłych potroiła się. Niektóre naukowe publikacje mówi o epidemii, a nawet bardziej dramatycznie – o pandemii otyłości. WHO uznała otyłość za jedną z najgroźniejszych chorób przewlekłych. Powoduje ona bowiem rozwój chorób układu krążenia, cukrzycę, zburzenia hormonalne czy prowadzi do rozwoju niektórych nowotworów. Wpływa również na psychiczną kondycję: może powodować problemy ze snem czy stany depresyjne. Przyczyny są bardzo różne począwszy od złej diety, braku aktywności fizycznej na przypadłościach genetycznych skończywszy.

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna: walka z otyłością

Ministerstwo Zdrowia wspiera walkę z otyłością w ramach Narodowego Programu Zdrowia – przypomina poseł Piotr Uściński. W kilku miejscowościach w Polsce m.in. w Toruniu, Chorzowie, Kaliszu i Poznaniu wytypowano ponad setkę osób, które mogły liczyć na wsparcie w osiągnięciu prawidłowej wagi ciała oraz pomoc w wykształceniu zdrowych nawyków żywieniowych. Głównym kryterium doboru była otyłość czyli współczynnik BMI 30 kg/m kw. W Toruniu rekordzistka schudła 27 kg. W Chorzowie z 29 osób zakwalifikowanych, 23 ukończyły warsztaty. Średni spadek masy ciała to ponad 5 kg. W Kaliszu 19 osób łącznie straciło 252 kg.

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna część 1

Piotr Uściński – rozmowa niepolityczna część 2
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.