4. Bieg Zająca

4. Bieg Zająca czyli Pomaganie przez bieganie

4. Bieg Zająca czyli kolejna impreza biegowa „Pomaganie przez bieganie”

17 marca 2018 roku w Nieporęcie odbędzie się już 4. Bieg Zająca. Poprzednia edycja, zimowa edycja „Biegu Zająca” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i na listach startowych zarejestrowało się około 600 osób do biegu głównego na dystansie 10 km. Obecnie już teraz na fejsbukowym wydarzeniu jest 150 zarejestrowanych zawodników i 50 dzieci w dodatkowych zawodach dla dzieci.

4. Bieg Zająca

Fundacja Active Life zachęca do aktywności fizycznej dzieci, młodzież i osoby dorosłe

Celem Fundacji ACTIVE LIFE jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ich hasłem przewodnim jest „Pomaganie przez bieganie”. Biegi organizowane przez Fundację niosą pomoc i wsparcie osobom chorym i niepełnosprawnym. Są to osoby, które niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mogą wziąć udział w imprezie sportowej dostosowanej do ich możliwości, korzystając z pełnych praw jakie przysługują zdrowym sportowcom.

Na czym polega bieg i jak mogą wystartować niepełnosprawni?

Wszyscy chorzy i niepełnosprawni startują na dystansie do 2 km, leśną trasą specjalnie dla nich przygotowaną, tak żeby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły wziąć udział w biegu. Dla osób zmagających się z chorobą stwardnienia rozsianego (SM), na trasie ustawiamy ławki dające komfort i możliwość odpoczynku jeśli pojawia się taka konieczność. Dodatkowo, każda z osób chorych i niepełnosprawnych dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem na czas pokonywanego dystansu. Taką osobę w slangu biegowym nazywamy ZAJĄCEM, stąd nazwa naszego wydarzenia ,,Bieg Zająca”.

Przeczytaj również Wielki Turniej Charytatywny Grupy Auto-Wimar Dzieci-Dzieciom
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.