Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line to test auta dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie niemieckiej motoryzacji…

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line

Volkswagen jest w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce. Świetne wyniki zapewnia kultowy Golf, który już od ponad 40 lat jest najchętniej kupowanym kompaktem na rynku nie tylko polskim ale i europejskim oraz Passat. Nowa propozycja Volkswagena – Arteon mimo tego, że nie jest samochodem w marce premium to coraz częściej wybierają go klienci właśnie tej klasy i nie ma czemu się dziwić. Technologia najnowszego modelu vw została przeszczepiona z Audi, jednego z najlepiej sprzedających się samochodów premium. Jest to wprawdzie jego tańszy zamiennik, ale wcale nie taki tani. W najuboższej wersji trzeba zapłacić 127 690 tys. złotych, jednak przy konfiguracji testowanego modelu kwota ta przewyższa już 200 tysięcy złotych. Jednak cena nadal jest mniejsza o kilkadziesiąt tysięcy złotych w podobnych konfiguracjach m.in. z Audi A5.

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line

Arteon jest synonimem luksusu. Jest to największa limuzyna Volkswagena mierząca prawie 4,90 cm. Volkswagen pnie się cały czas w górę, by dojść do marki premium. Po poprzedniej porażce modelu, który również miał być skazany na sukces –cc – nie zraża się, a tworzy coś nowego. Jego następcę, który tym razem chyba ma szansę na powodzenie. Choć ma sportowe zacięcie, stworzony został z myślą o komfortowym podróżowaniu. Jest dynamiczny i nie ma co się dziwić mając 240KM pod maską. Jest to również ekonomiczne auto, które jadąc spokojnie, bez szaleństw, w zimę wyrobi się w 6,5 litrach – przy tak wielkim samochodzie jest to naprawdę dobry wynik. Hamowanie odbywało się w różnych warunkach i zawsze wynosiło poniżej 40 metrów.  Sukcesem Volkswagena jest to, że postawił na unifikację samochodów – nie wyglądają tak samo a jednak skrzynie biegów, silniki, płyty podłogowe, elementy zawieszenia są bliźniacze w samochodach marki, bo są po prostu dobre.

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line 1

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line 2

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line 3

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line 4

Audycja na biegu VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line 5

Przeczytaj także Test VW Arteon TDI DSG7 240KM R Line
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.