Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny „Oswoić smog” dla legionowskich przedszkolaków

Konkurs ekologiczny dla legionowskich przedszkolaków

Konkurs ekologiczny „Oswoić smog” został stworzony przez grupę uczestników Legionowskiej Szkoły Liderów i Przedszkole Miejskie nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Legionowo w ramach realizacji priorytetów i celów Programu Ochrony Środowiska Województwa Mazowieckiego na lata 2017-2022 w obszarach: ochrona klimatu i jakości powietrza. Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat.

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny – działania niezbędne do poprawy jakości powietrza

Celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci zmysłu plastycznego i kreatywności w połączeniu z aktywną edukacją ekologiczną oraz kształtowanie świadomości ekologicznej w obszarze ochrony czystości powietrza i zrównoważonego rozwoju. Tematem przewodnim Konkursu jest propagowanie działań niezbędnych do poprawy jakości powietrza w Legionowie. W ramach konkursu należy wykonać ulotkę ekologiczną w obszarach:
1. Nie pal w ogniu (piecu, kominku)!
2. Odnawialne źródła energii
3. Rośliny źródłem tlenu

Konkurs trwa do 8 marca 2018 roku do godziny 16:00. Prace należy składać do Przedszkola Miejskiego nr 12 im. Króla Maciusia przy ul. Królowej Jadwigi. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego otwarcia wystawy, tj. 12 marca o godzinie 10:00 w atrium Ratusza Miejskiego.

 Konkurs ekologiczny – filmiki edukacyjne „Dziękuję, nie truję”

Przeczytaj także Wykopmy Raka! sportowe wydarzenie charytatywne

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.