Cykl "Cisowianka Mazovia MTB Marathon" wystartował w Legionowie

Cykl „Cisowianka Mazovia MTB Marathon” wystartował

Cykl „Cisowianka Mazovia MTB Marathon” wystartował w Legionowie

Gdy wczesnym przedpołudniem w niedzielę 8 kwietnia parking pod Areną Legionowo stopniowo zapełniał się kolejnymi samochodami, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cezary Zamana osobiście dokonywał ostatnich przeglądów trasy. Otwarcie sezonu zawsze należy do szczególnych momentów. Trzeba zrobić wszystko, aby premierowa odsłona cyklu maratonów pozytywnie zapisała się w pamięci uczestników. Tych było aż 1200 – tyle osób zameldowało się na starcie, chcąc sprawdzić swoją wiosenną formę.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – do wybory kilka dystansów

Do wyboru mieli kilka dystansów, będących największą tegoroczną nowością Mazovii. Fit to propozycja dla kobiet oraz młodych i początkujących zawodników. Pro i ½ Pro to bardziej wymagające wyzwania, do których podejść warto wtedy, gdy ma się już przejechane kilometrów na rowerze. Oba dystanse niosą ze sobą również najwięcej emocji, terenowych przeszkód, podjazdów oraz zjazdów. Czyli kwintesencji jazdy MTB – tego, czego zawodnicy z całej Polski szukają w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – trasa w Legionowie

Trasa w Legionowie na Pro i ½ Pro wiodła m.in. przez Wieliszewską Trasę Crossową. Liczne interwałowe fragmenty leżące na terenie Uroczyska Poniatów dały się mocno we znaki zawodnikom. Zostawili oni tam sporo energii. Emocji nie brakowało także podczas obowiązkowego zjazdu… po schodach Areny Legionowo. Była to jedna z wielu niespodzianek czyhających na kolarzy, a przyszykowanych przez Cezarego Zamanę.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – najlepsi z najlepszych

Na Pro triumfował Tomasz Majewski, który km przejechał z czasem 02:33:41. Drugi wjechał Artur Mioduszewski z czasem 02:34:53. Trzecie miejsce zajął Łukasz Gukiewicz z czasem 02:36:05. Wśród kobiet najszybsza była Urszula Luboińska z czasem 03:07:37, za którą na metę wjechała Małgorzata Lutecka z czasem 03:10:46 i Zofia Sołtys z czasem 03:22:16. Na ½Pro triumfował Paweł Baranek, który km pokonał z czasem 01:37:16. Za nim wjechał Kacper Skalski z czasem 01:38:04. Trzecie miejsce zajął Dominik Jakubowski z czasem 01:38:05. Wśród kobiet najszybsza była Krzysztof Szymczak z czasem 01:49:18, za którą na metę kolejno wjechały: Izabela Macutkiewicz z czasem 01:54:29 i Izabela Kamińska z czasem 01:59:01.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to nie tylko rywalizacja dorosłych. To także promocja fizycznej aktywności i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Od lat podczas każdego maratonu odbywają się zawody z Rybką MiniMini. W Legionowie na rowerkach biegowych jeździło ponad 100 maluchów do 6. roku życia. Późnym niedzielnym popołudniem, gdy wszystkie liczne nagrody zostały już wręczone, a legionowski parking pod Areną powoli pustoszał, Cezary Zamana mógł być zadowolony z przebiegu inauguracji Mazovii. Mógł, ale myślami był już na trasie w Ciechanowie, gdzie 22 kwietnia odbędzie się drugi maraton cyklu MTB

Przeczytaj również Wioślarski Tytan Warszawy w Dzielnicy Praga – Południe
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.