nowy piec gazowy od PGNiG

Nawet do 3000 zł na nowy piec gazowy od PGNiG!

Nawet do 3000 zł na nowy piec gazowy od PGNiG!

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło program dopłat, dedykowany osobom zainteresowanym wymianą dotychczasowego źródła ciepła na rzecz ekologicznego ogrzewania gazowego. Z dofinansowania w wysokości do 3000 złotych może skorzystać aż 11 tysięcy polskich gospodarstw domowych. Program jest kolejnym elementem działań PGNiG, nastawionych na poprawę jakości powietrza w Polsce.

nowy piec gazowy od PGNiG

PGNING podejmuje działania, aby w naszym kraju było czyste powietrze

– Poprawa jakości powietrza w Polsce jest elementem strategii całej Grupy Kapitałowej PGNiG. Jesteśmy przekonani, że powietrze w naszym kraju może być czyste, dlatego podejmujemy szereg konkretnych działań w tym kierunku. Konsekwentnie promujemy gaz ziemny jako paliwo ekologiczne i chcemy, aby jak najwięcej Polaków mogło z niego korzystać – podkreśla Piotr Woźniak, Prezes PGNiG SA. Gaz ziemny jest jednym z najczystszych i najbardziej ekologicznych paliw, które mogą być wykorzystywane do ogrzewania gospodarstw domowych. Pozytywny efekt ekologiczny w połączeniu z wygodą użytkowania powoduje, że popularność tego rodzaju źródła ciepła w ostatnich latach rośnie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że od 2015 roku, ceny gazu ziemnego spadły średnio aż o 11 proc.

Dofinansowanie na nowy piec gazowy od PGNIG nawet do 3000 zł

W ramach ogólnopolskiego programu PGNiG „Dofinansowanie nawet do 3000 zł”  dopłaty na zakup kotła gazowego może uzyskać 11 tysięcy gospodarstw domowych. Dziesięć tysięcy z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1000 złotych, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie w maksymalnej kwocie 3000 złotych.

– Oferujemy konkretne wsparcie dla osób zainteresowanych ekologicznym ogrzewaniem gazowym. Jesteśmy przekonani, że jego popularyzacja pozwoli nam wszystkim oddychać czystym powietrzem w przyszłości – mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

nowy piec gazowy od PGNiG

Złóż wniosek o dofinansowanie już dziś

Wnioski w ramach programu będzie można składać osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja 2018 roku. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym. Wszelkie szczegóły dotyczące udziału w programie znajdują się pod adresem: www.pgnig.pl/dofinansowanie. Program „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” wspiera cele kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację PGNiG od listopada ubiegłego roku, dedykowanej przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.

– Wierzymy, że edukacja i konsekwentna budowa świadomości ekologicznej jest kluczowa do poprawy jakości powietrza w Polsce dlatego cieszymy się, że do naszej akcji edukacyjnej przystąpiło blisko 1000 szkół i prawie 170 gmin z całej Polski. Pozytywny odzew ze strony szkół i mieszkańców powoduje, że chcemy kontynuować tego typu działania w przyszłości – dodaje Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Przeczytaj również Koncert Charytatywny – Jesteśmy z Nadzieją
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.