Odmienny punkt widzenia – piątek 20 kwietnia. Goście: Wadim Tyszkiewicz, Piotr Łysakowski

Odmienny punkt widzenia – piątek 20 kwietnia. Goście: Wadim Tyszkiewicz, Piotr Łysakowski.

Odmienny punkt widzenia – piątek 20 kwietnia. Goście: Wadim Tyszkiewicz, Piotr Łysakowski.

Za oknami wspaniałe lato w kwietniu. Cudownie.

Dziś audycja samorządowa i historyczna. Samorządowa, ponieważ gościem będzie prezydent Nowej Soli, p. Wadim Tyszkiewicz, który wystąpił z listem otwartym do „szeregowego posła” Jarosława Kaczyńskiego, w którym to liście znalazły się między innymi takie słowa:

Panie pośle, dlaczego niszczy pan wszystko, co jest niezgodne z pańską socjalistyczno-narodową ideologią? Dlaczego mści się pan na Polakach, którzy mają czelność mieć inne zdanie?
Każe mi pan żyć skromniej? Ależ ja żyję skromnie. Nie uwłaszczyłem się na majątku publicznym (Srebrna) wartym setki milionów złotych. Z publicznych pieniędzy nie mam opłacanej osobistej ochrony za ok.130 000 zł miesięcznie i nie mam do dyspozycji opancerzonej limuzyny. Sam prowadzę służbowy samochód, przejeżdżając za kierownicą dziesiątki tysięcy kilometrów, choć przysługuje mi osobisty kierowca. 
Nie wynagradzam, tak jak pan, sowicie za wierność zaufanych ludzi partii. Nie obdzielam, tak jak pan, swoich kolegów z lat minionych stołkami w państwowych spółkach z pensjami ok. 11 000 zł dziennie (!!!). Jeśli latam samolotem, to klasą ekonomiczną czy turystyczną. Służbowo pociągiem jeżdżę II-klasą. Kiedy wychodzę późnym wieczorem z urzędu, to gaszę na korytarzach za sobą światło. Sam. Tak zostałem nauczony. Żyję skromnie. Ale to pan chce mnie uczyć skromności. 
Od 16 lat pracuję dla mojego miasta, dla Polski. Nie kradnę, nie biorę łapówek, nie nazywam swoich mieszkańców kanaliami i zdradzieckimi mordami, choć czasami mamy różne zdania”.

Porozmawiamy więc o samorządzie i czy władza publiczna powinna ingerować np. w zarobki wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych.

Oprócz tego zajmiemy się tematami historycznymi, niemiecko-polskimi tematami historycznymi oraz niemiecką polityką obecnie. W tle zaś przyszłość Unii Europejskiej, bo jak twierdzi prezydent Francji „Wojny i spory handlowe wystawiają na próbę suwerenność Europy. Także wewnątrz naszych krajów rodzą się zwątpienie i mocno nacjonalistyczne wizje”. Problem w tym, że za owe wojny sam ponosi część odpowiedzialności.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.