Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD to test auta dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie japońskiej motoryzacji…

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD

Poprzednia wersja Mazdy cx-5 odniosła olbrzymi sukces w świecie SUV-ów. Nic więc dziwnego, że Japończycy postanowili ją odnowić. Ogólnie rzecz biorąc ideą Japońskich projektantów jest to, aby samochód był solidny i dopracowany w każdym calu na dalszy plan schodzi design i wygląd samochodu. Inaczej jest z Mazda cx-5, jest dopracowana w 100 % pod względem designu i funkcjonalności. Choć cała stylistyka nadwozia to raczej kosmetyczne poprawki, nawiązuje ona do stylu charakterystycznego dla całej gamy modeli Mazdy. Jest perełką całej marki więc nic dziwnego, że Nowa Mazda cx-5 przyciąga wzrok i nie można przejść obok niej obojętnie. Nasza testówka wyposażona została w 2.5 litrowy silnik generujący 194 KM. Pozwala to cieszyć się niesamowitą dynamiką, jednak odbija to się nieco na spalaniu.Przy ekonomicznej jeździe w trasie wyniosło ono 7.5l/100 km, jednak w mieście wartość ta będzie oscylowała już w granicach 10 litrów.

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD

CX piatka zachowała proporcje poprzedniczki a i tak wydaje się być bardziej luksusowa. W środku natomiast jest zdecydowanie cichsza od swojej poprzedniej wersji. Wnętrze zostało wygłuszone, nawet przy bardzo dużych prędkościach jest cicho. Wnętrze jest luksusowe, ma skórzane, podgrzewane fotele, przestrzeń w samochodzie, nawet na tylnych siedzeniach. Dużym plusem są multimedia w samochodzie, które są tak dopracowane, że nikt nie będzie miał problemu z odnalezieniem żadnej funkcji. Japończycy stworzyli dwie metody posługiwania się multimediami, pierwsza tradycyjnie przez ekran, natomiast druga przez pokrętła na desce rozdzielczej.

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD 1

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD 2

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD 3

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD 4

Audycja na biegu Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD 5

 

Zobacz Test Mazda CX-5 Skyactiv-G AWD
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.