Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 28 maja. Goście: Renata Mieńkowska-Norkiene, Jakub Grygowski, Tomasz Rzymkowski.

Odmienny punkt widzenia – piątek 15 czerwca. Goście: Bożena Kamińska, Andrzej Rozenek, Jakub Grygowski, Andrzej Maciejewski

Odmienny punkt widzenia – piątek 15 czerwca. Goście: Bożena Kamińska, Andrzej Rozenek, Jakub Grygowski, Andrzej Maciejewski

W dzisiejszej audycji „Odmienny punkt widzenia” porozmawiamy o wolności słowa, i poszanowaniu prawa do swobodnej wypowiedzi. Pretekstem jest sprawa Tommy’ego Robinsona, francuski pomysł na ustawę o mediach oraz wojna zjednoczonej „totalnej opozycji” z marszałkiem Sejmu.

Porozmawiamy także o głosie ludu, którym nikt się nie przejmuje – i głosem ludu i ludem właściwym – ale chyba wszyscy politycy dowodzą, że w głos owego ludu – na wet luda, czarnego luda – się wsłuchują.

Najnowszym przykładem jest Prezydent Andrzej uda, który jak zapowiedział, tak zrobił i przygotowuje listę sryliona pytań, by „suweren” się wypowiedział w sprawie nowej konstytucji.

Podobno istnieje szansa, że do referendum konstytucyjnego dojdzie i lud – ten i ów zainteresowany tematem – odpowie na pytania typu:

czy jesteś za tym by do konstytucji wpisać przewodnią rolę partii – wiadomo której – oraz wieczysty sojusz

albo

czy jesteś za tym by wszystkim żyło się lepiej, czy też by wszystkim żyło się ciekawiej

Możliwe, że do referendum nie dojdzie, ale to nieistotne, bo władza, każda władza, ma w zwyczaju robić i tak tylko to co chce, chyba, że zaczynają sie pojawiać barykady.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.