Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 18 czerwca. Goście: Marek Chmaj, Bożena Kamińska, Piotr Łysakowski.

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 18 czerwca. Goście: Marek Chmaj, Bożena Kamińska, Piotr Łysakowski.

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 18 czerwca. Goście: Marek Chmaj, Bożena Kamińska, Piotr Łysakowski.

„Obyś żył w ciekawych czasach” – chińskie przekleństwo zdaje się sprawdzać na naszych oczach, ale również – co zdecydowanie gorsze – na nas samych. Żyjemy w ciekawych czasach i robimy wszystko by były jeszcze ciekawsze.

Przykład?

Mały przykład polski, czyli Julia Przyłębska, „sędzia”:

„sędzia” Julia Przyłębska – niezbyt sprawna zawodowo osoba, która choć ukończyła studia prawnicze, to sobą [zawodowo] przedstawia niewiele, albo zgoła nic, ale robi karierę i wyznacza „tryndy”;

„sędzia” Julia Przyłębska, – osoba, której kompetencji nie doceniono, gdy ubiegała się o stanowisko sędziego w pewnym sądzie wytykając, że [zasadniczo i między innymi] jest więcej niż kiepska a sprawność sądową/ zawodową ma „pod psem”; okazało się jednak, że są to odpowiednie kwalifikacje według „obozu dobrej zmiany” by pełnić „funkcję” – casus poseł Piotrowicz, prokurator peerelowski, który robi za szefa sejmowej komisji praw człowieka…;

„sędzia” Julia Przyłębska – jej profesjonalizm można porównać do profesjonalizmu pijaczka spod Wieliszewa ubiegającego się o stanowisko nawigatora wyprawy w okolice pierścieni Saturna; Julia Przyłębska zostaje szefową tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego; odlot rządzi – totalnie;

„sędzia” Julia Przyłębska posiada na własność męża, który piastuje coś na kształt urzędu i – według niektórych – został zarejestrowany przez Tytusa, Romka i A’Tomka oraz odpowiednie i wredne służby z czasu minionego; a żona jest przy mężu… Wredne kalumnie i bezprzykładnie wredny zamach na uczciwość, godność osobistą oraz prostolinijność dobrozmianową…

Żeby było ciekawiej – znajduje się całkiem spora grupa takich, którzy ową eksploratorkę pierścieni Saturna, czyli Julię Przyłębską, uznają za autorytet w dziedzinie prawa, także prawa powszechnego ciążenia, trzech zasad termodynamiki, uznają za fundament tablicy Mendelejewa oraz zasadę sprawczą tempa wegetacji owsa w okolicach Piszu.

Pogratulować poczucia humoru.

Umówmy się – niejaka Przyłębska to tylko przykład na zasadzie: 1. A dlaczego nie. 2. Bo zasługuje, by się przyjrzeć. 3. Bo gościem audycji będzie prof. Marek Chmaj, etc.

Z innej beczki:

Można kupić obligacje o rentowności 1,5% oraz [ewentualnie] marzyć o wygraniu nagrody 10.000 pln, ale problem w tym, że inflacja podchodzi pod 3%. Czyli każdy kto kupi obligacje jest stratny na wejściu. A jeszcze trzeba pamiętać, że to są obligacje „państwowe”, a więc wykupowane ze środków publicznych – ergo: kupując obligacje potem sami spłacamy ich wykup.

A ludziom to się podoba.

Z jeszcze innej beczki:

Prezydent – prawie tak wybitny jak niebudowniczy mostów w Warszawie, który też był Prezydentem, ale poległ/ został zamordowany/ posiada srylion pomników i ulic – postanowił zaprezentować efekty swoich przemyśleń.

Przemyśleń do referendum.

Prezydent się zastanowił i opublikował swoje przemyślenia.

Dżizusie Nazaretański z jakiego-nie-bąć/ bądź-kościoła – toż to jaja z pogrzebu…

O tym też porozmawiamy – 15 punktów do rozmyślań nad upośledzeniami.

Głowy Państwa upośledzeniami.

Będzie również o konflikcie Merkel – Seehofer i przyszłości Niemiec, trochę o niemieckiej historii i wpływie tego wszystkiego na PKB Polski.

A poza tym…

Poza tym pamiętajmy o sprawie Tommy’ego Robinsona – albo wolność słowa, wolność wypowiedzi, wolność jednostki istnieje, albo jest POZAMIATANE i tak zwana Europa jest jakimś abstraktem, choć wielce litościwym, jeśli chodzi o kasę na kolejne dziecię nieroba.

A lipiec wciąż trwa…

Temperatura…

Możliwości…

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.